Olduğunuz gibi kalmayı kabullenmeyin. Olmanız gerektiği gibi olmayı hedefleyin ve planlarınızı bu yönde yapın. Kendinizi buna göre geliştirin. Kendinize bu doğrultuda yatırım yapın. Bu yatırımlar
bilgi ve eylem adına doğru yatırımlar olmalıdır. Aynı şekilde, etrafınızdaki insanlara da olmaları gerektiği gibi davranın, olmalarını istediğiniz gibi değil... Bu ikisini birbirine karıştırmayın.

Olmasını istediğiniz gibi davranırsanız kendi egolarınızı tatmin eder ve ortaya düzgün bir şey çıkartmış olamazsınız. Hem kendinize hem de yanınızdakilere olması gerektiği gibi davranacaksınız. Asıl kaynak, düşünmek ve öğrenmektir. Her konuda böyle olun, öğrendiğiniz her şey iş ve sosyal yaşamınızda mutlaka bir gün işinize yarayacaktır. Kişi ne olmak istiyorsa o olmalıdır, bunu yapabilir; çünkü bu gücü ve bu aklı Allah insanlara vermiştir. Öğreneceksiniz, öğrendiklerinize bağlanacak ve yapacaksınız. Sonunda başarmış olacaksınız.

Seçim sizin! Ya olduğunuz gibi kalırsınız, öylesine yaşar gidersiniz ya da olduğunuzdan her geçen zaman daha iyi olmayı hedefler ve olur daha kıymetli bir hayat yaşarsınız.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Adınız:
Mesajınız:
 
Popüler Sayfalar:
© 2021 Bilgiler
Coğrafya