Heykel çalışmalarında olduğu gibi resim çalışmalarında da kendine özgü bir tarz yaratan Maria Kılıçlıoğlu´nun bu sergide 4 adet T.Ü.Y.B resmi yer alıyor. Sanatçının bu çalışmaları özellikle renk ve desen kullanımı açısından öne çıkıyor.

1958 Sofya doğumlu. Devlet Güzel Sanatlar Akademisi´nde 1978-1985 yıllarında tekstil eğitimi gördü. 1988´den bu yana resim ve bronz döküm çalışmalarını bir arada yürütmektedir. Ilk kisisel sergisini 1989´da Hobi Sanat Galerisi´nde açan Kılıçlıoğlu, birçok kişisel sergi açtı ve karma sergiye katıldı.. T.C. Sofya Büyükelçiliği´ne, 1993´de yapmış olduğu Atatürk büstüne hediye etti. 1991´den bu yana her yıl İstanbul sanat Fuarı´na katılan sanatçının özel koleksiyonlarda yapıtları yer almaktadır.

Kılıçlıoğlu geçen sene Hobi Sanat Galerisinde sergilediği Alice Harikalar Ülkesinde heykel sergisini bu sene yurtdışında da taşıyor. (2004)

Önceki
Önceki Konu:
Devrim ALTIKULAÇ
Sonraki
Sonraki Konu:
Yusuf KATİPOĞLU

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Adınız:
Mesajınız:
 
© 2021 Bilgiler
Coğrafya