58. Ve 59. HÜKÜMET BAŞBAKAN YARDIMCISI

1950 Karabük doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'den mezun olan Mehmet Ali Şahin, bir süre serbest avukat olarak çalıştı. 20. dönemde Meclis'e İstanbul'dan milletvekili seçilerek giren Mehmet Ali Şahin, evli ve 4 çocuk babası.

- - - - - - - -

Farklı bir kaynaktan derlenen biyografisi:

Mehmet Ali Şahin, 1950 yılında Karabük'te doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdikten sonrabir süre serbest avukat olarak çalıştı. 20. ve 21. dönem İstanbul Milletvekili olarak TBMM'inde görev aldı.

2002 seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'ndenmilletvekili seçildi. Devlet Bakanı (Spor'dan Sorumlu) ve Başbakan Yardımcısı olarak görev yaptı. Adalet ve Kalkınma Partisi'nde Grup Başkanvekilliği görevinin yanı sıra Adalet Komisyonu üyeliğinde de bulundu.

2007 seçimlerinde yine Adalet ve Kalkınma Partisi'nden milletvekili seçilen Mehmet Ali Şahin, Adalet Bakanı olarak görev yapmaktadır.

Şahin, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Önceki
Önceki Konu:
Celal Hafifbilek
Sonraki
Sonraki Konu:
Beşir Atalay

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Adınız:
Mesajınız:
 
© 2015 Bilgiler
Coğrafya