Çağımızın en büyük teknolojik buluşlarından biri olan internet. Bu aralar aynı zamanda çağımızın en büyük sorunu olarakta lanse edilmektedir. İnternet'in bulunduğu tarihten itibaren insanların hayatında bu kadar önemli bir yere sahip olmasının asıl sebebi "yalnızlık"tır. Biraz araştırdığımızda Facebook, Twitter, Netlog tarzı arkadaşlık sitelerinde bile asıl amacın farklı insanlarla, farklı düşüncelerle, farklı beyinlerle tanışmak-kaynaşmak olduğu çok rahat anlaşılabilir.

İnsan sanal dostlarına daha çok güvenir, daha içi rahat bir şekilde sırrını paylaşır. Çünkü real dostu sırrını bir düşmanına söyleyebilecekken sanal dostunda böyle bir sorun yoktur. İşte bu yüzden internet'e bağımlı oluruz, tek dostumuzun internet olduğunu düşünmeye başlarız. Sanal dostlukların aynı zamanda bir çıkara bağlı olma olasılığı az olduğu içinde ayrıca bir güven duygusu kazandırmaktadır.

Önceki
Önceki Konu:
İlk kahvehane

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Adınız:
Mesajınız:
 
© 2015 Bilgiler
Coğrafya