04 Şubat 1955 tarihinde Manisa'nın Alaşehir ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini aynı ilin Akhisar ilçesinde, üniversiteyi (Dokuz Eylül Üniversitesi MYO Ekonomi Bölümü) İzmir'de tamamladı.

Gazetecilik mesleğine 1969 yılında Akhisar Haber Gazetesi'nde spor muhabiri olarak başladı. Aynı yıl gazetenin spor müdürü oldu. Demokrat İzmir, Yeni Asır ve Ege Ekspres Gazeteleri'nin Akhisar Muhabirliği, Ege Ekspres Gazetesi'nin Akhisar Büro Şefliğini yaptı.

1976 yılında İzmir'e üniversite tahsili için geldiğinde Yeni Asır Gazetesi'nde düzeltmen olarak profesyonel gazetecilik mesleğine atıldı. 3 ay sonra gazetenin Spor Servisi'nde muhabir oldu. 1979 yılında Hürriyet Gazetesi'nden aldığı teklif üzerine Hürriyet Gazetesi İzmir Bürosu'na geçti ve Spor Servisi oluşturarak servis şefliğine getirildi. 13 yıl bu görevini sürdürdükten sonra, Yazı İşleri'nde sayfa sekreterliği ve Yazı İşleri Müdürlüğü yaptı. Daha sonra (1993) Yeni Asır Gazetesi'ne dönerek aynı anda Sabah Gazetesi İzmir Spor Sorumlusu ve Yeni Asır Spor Müdürü olarak çalıştı. 1996 yılında Anadolu Ajansı İzmir Bürosunda spor servisi kuruluşunda görev alarak, 3 yıl çalışmanın ardından 1999 yılında emekli olarak AA'dan ayrıldı.

Manisalı dostları, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ertuğrul Aytaç ve işadamı Haşim Ağar'ın israrlarını kıramayarak, Manisa'nın ilk ofset gazetesi olan Haber Gazetesi'nin çıkmasını sağladı, üç ay Genel Yayın Yönetmenliği yaparak, gazeteyi belli bir noktaya getirip, ayrıldı. Daha sonra, çok sevdiği ve değer verdiği Aydın Bilgin'in Haber Ekspres Gazetesi'nin kurucuları arasında yer alarak Spor Yazı İşleri Müdürü olarak çalıştı. Bu süreler içinde de Yeni TV, SKY TV, Kanal 1 TV'de spor programlarında yönetmen-yapımcı, eleştirmen ve sunucu olarak görev aldı. Egeli SABAH'ta köşe yazarlığı yaptı.

Meslek yaşamında, emekli olduktan sonra mesleki yarışmalara gençlere yol açılması nedeniyle katılmadı. Katıldığı TSYD, İzmir Gazeteciler Cemiyeti, TJK, TASKK, Manisa Gazeteciler Derneği başta olmak üzere çeşitli yarışmalardan 30'un üzerinde çoğu birincilik olan ödül kazandı. Bir kaç kez yılın spor yazarı seçildi.

2005 Yılında da Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Konseyi tarafından İletişim Dalı'nda Büyük Ödül'ü kazandı.

Ege Tenis Eğitim Vakfı, Akhisarlılar Derneği ve Bostanlıspor Basketbol Şubesi'nde başkanlık, Türkiye Spor Yazarları Derneği İzmir Şubesi'nde 12 yıl, Türkiye Gazeteciler Sendikası, Türkiye Futbol Adamları Derneği, Basketbol Adamları Derneği, Yönetici Sinerji Derneği, İl Danışma Kurulu, İl Basketbol Tertip Komitesi yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. Bowling, Bocce, Dart ve Badminton İzmir İl Temsilciliğinde bulundu. Halen Basketbol Adamları Derneği ve Bostanlıspor Kulübü Başkanlığını yürütüyor.

İzmir Tenis İhtisas Kulübü'nde spor direktörü, Tuborg Spor Kulübü (Türkiye Basketbol 1. Ligi) ve Küçükköy Belediyespor'da (Türkiye Bayanlar Basketbol 1. Ligi) genel menajerlik, Altınordu Basketbol Takımında yöneticilik (Bölgesel Ligden 2. Lige çıkardı) görevlerinde bulundu.

İZSİAD, PÜİS, Çimentaş SK, Kültürpark TK, İZTİK, İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü, BMS-ALKE basın danışmanlığı görevlerini part-time yaptı.

Türkiye Spor Yazarları Derneği, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, İzmir Gazeteciler Cemiyeti, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Onur Kurulu, Manisa Gazeteciler Cemiyeti, Basın Konseyi, Basın Konseyiyle Dayanışma Derneği, Altay, Bostanlıspor, İzmir Denizspor, İZTİK, Türkiye Futbol Adamları Derneği, ETEV (Ege Tenis Eğitim Vakfı), Akhisarlılar Derneği, Basketbol Adamları Derneği, Yönetici Sinerji Derneği üyesi.

Aylık yayınlanan KARŞIYAKA HABER GAZETESİ ile spor35.com, basketbolig.com, kimseduymasin.com, karsiyakahaber.com adlı spor sitelerini kurdu.

Kimse Duymasın adlı spor kitabı yayınladı.

Sürekli Basın Kartı sahibi.

Evli, iki çocuk babası.

Önceki
Önceki Konu:
Ramazan Demirci
Sonraki
Sonraki Konu:
Semahat Özdenses

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Adınız:
Mesajınız:
 
© 2015 Bilgiler
Coğrafya