08/12/2009 20:22
1957 yılında Ankara'da doğmuştur. Ankara Gazi Lisesi'nde okurken voleybol oynamış, Türkiye'de ilk kurulan Spor Akademisi olan Manisa S.A. de öğrenci iken hentbol'a yönelmiş ve Deplasmanlı Lig'deki ilk şampiyon İstanbul Bankası Yenişehir takımında yer almıştır. 2 numaralı formasıyla hem savunmada hem de ani hücumlarda etkin olmuştur. Milli Takımımızın da değişmez oyuncuydu.

Spor Akademisinde okurken bir yandan da MTA Genel Müdürlüğ'nde işçi statüsünde görev yapmış, okulu bitirip faal sporculuk hayatını noktaladıktan sonra Beden Eğitimi Öğretmeni olarak Alanya Lisesinde göreve başlamıştır.

İtalya'da gördüğü sokak hentbolünü Alanya'da tanıtmış, 1995'ten itibaren turnuva düzenlenmesine önayak olmuştur. 1995-2000 arasında yerel olarak düzenlenen bu turnuva; Ramazan Demirci'nin 2001 yılında genç yaşta vefatı üzerine onun adına düzenlenmeye başlamış; Türkiye Hentbol Federasyonu ve Hentbol Hakemleri Derneği işbirliği ile uluslarası mahiyet kazanmıştır. Turnuva her yıl düzenlenmekte ve 60 civarında takım katılmaktadır.

Önceki
Önceki Konu:
Galileo Galilei
Sonraki
Sonraki Konu:
Avni Erboy

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu