Diğer gezegenlerde herhangi başka bir yaşam şeklinin var olup olmadığı henüz tam olarak bilinmemektedir. Zira bu uzay biliminin keşfetmeye çalıştığı konularda biridir.

Tüm canlılar hayati faaliyetlerini sürdürebilmeleri için ışık, su, besin, oksijen ve uygun ısı gibi temel maddelere ihtiyaç duyarlar. Bazı verilere göre bu şartlar sağlansa bile diğer gezegenlerde yaşamın olması mümkün değildir.Ç ünkü Venüs gezegenler arasında Dünya'ya en çok benzeyendir fakat yüzey ısısı yaklaşık olarak 427 derecedir. Bu şartlar altında da yaşamın olması mümkün değildir.

Mars, içinde çokça demir oksit barındıran taş çöllerle kaplıdır. Burada var olan su ve oksijenin şimdi paslı demir yığınlarının içinde olduğu bilinmektedir. Jüpiter ve Satürn gibi gezegenler, canlılar için zehirli olan gazlardan oluşan kalın bulut katmanlarıyla kaplıdır. Her gezegen, günümüzde yaşamı imkansız kılan yada yaşam için gerekli şartları barındırmayan özelliklere sahiptir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Adınız:
Mesajınız:
 
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler:
© 2021 Bilgiler
Coğrafya