1955 yılında İstanbul'da doğan Serdar ÖZGÜLDÜR, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı hesabına okuduğu Kara Harp Okulundan 1976 yılında mezun olmuştur. İstihkam Okul Komutanlığındaki Sınıf Okulu eğitimini takiben, 1977-1981 yılları arasında sırasıyla Foça Amfibi Deniz Piyade Alay Komutanlığı İstihkam Bölüğünde ve Ankara-Elmadağ Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Harp Karargahı ve Muhabere Elektronik Tesisler Komutanlığı bünyesinde görevlerde bulunmuş; 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra sınıf değiştirerek askeri hakim sınıfına geçmiş; stajdan sonra sırasıyla İskenderun Akdeniz Bölge Komutanlığı Askeri Mahkemesi Hakimliği, Adana Sıkıyönetim 2 Numaralı Askeri Mahkemesi Hakimliği, Ankara Sıkıyönetim Yardımcı Askeri Savcılığı, Ankara Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Mahkemesi Hakimliği, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Savcılığı görevlerinde bulunduktan sonra, 1995 yılında Askeri Yüksek İdare Mahkemesi üyeliğine seçilmiş; 1995-2002 yılları arasında Birinci Daire üyeliğini yaptıktan sonra 6 Eylül 2002 tarihinde Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Genel Sekreterliğine getirilmiş; 2000-2003 yılları arasında da Uyuşmazlık Mahkemesi Hukuk Bölümü asıl üyeliği yapmış; Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Genel Sekreteri Hakim Albay olarak görev ifa etmekteyken, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Genel Kurulunca gösterilen üç aday arasından Sayın Cumhurbaşkanınca 21 Haziran 2004 tarihinde Anayasa Mahkemesi asıl üyeliğine seçilmiştir.

Kamu hukuku alanında yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlamış; genişletilmiş ve güncelleştirilmiş doktora tezi kitap olarak yayımlanmış; ayrıca İdare Hukuku kitap bölüm yazarlığı yapmış, birçok bilimsel inceleme kaleme almıştır.

Evli ve bir çocuk babası olup; eşi emekli öğretmen, oğlu Bilkent Üniversitesi Uluslararası ilişkiler Bölümü öğrencisidir.

Önceki
Önceki Konu:
Ahmet Akyalçın
Sonraki
Sonraki Konu:
Mehmet Erten

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Adınız:
Mesajınız:
 
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler:
© 2015 Bilgiler
Coğrafya