Daha önce bir makalemizde kan vermenin faydalarından bahsetmiştik. Aynı durumun emziren anneler için geçerli olmadığını savunan kimi uzmanlar kan verilmesini doğru bulmuyor, hatta zararlı olabileceği konusunda uyarılarda bulunuyor. Peki gerçekten emziren annenin kan vermesi sakıncalı mıdır?

Emziren annenin kan vermesi tıbbi olarak mümkündür ancak normal veya sezaryen ile doğumdan sonraki ilk 6 ay içinde kan verilmesi kimi uzmanlara göre tercih edilmeyen bir durumdur. Çünkü kan veren annenin rahatsızlanabileceği, kendini yorgun, halsiz hissedebileceği ve bebeğini emzirmede güçlükler yaşayabileceği söylenmektedir. Kimi uzmanlar da kansızlık problemi olmayan ve bol sıvı tüketen annelerin kan vermesinde bir sakınca olmadığını söylüyor. Bu durumda annenin karar vermesi en doğru sonuçtur.

Eğer emziren anne kan vermişse, muhakkak bol bol sıvı ve kan yapıcı besinler tüketmelidir. Aynı zamanda kan verdiği koluyla da bebeğini taşımamalıdır.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Adınız:
Mesajınız:
 
Popüler Sayfalar:
© 2021 Bilgiler
Coğrafya