1965 yılında doğdu.Ailesinin tümü İstanbullu.İlk-orta ve Lise tahsilini İstanbul'da tamamladı. Halide Edip Adıvar Lisesi-Üsküdar. Ankara Üniversitesi D ve T.C Fakültesi Slav Dilleri (Rus Dili) bölümü, Anadolu Üniversitesi İşletme fakültesi, Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme Yüksek Lisansı (MBA) tez konusu " Marketing on the Internet", Yurtiçi ve yurtdışı bir çok kurslar. Rusça ve İngilizce biliyor.

(D ve T.C Fakültesinde Türkçe Dilbilim bölümü,Arap Filolojisi Arapça Sentaks ve Çeviri

dersleri,Lehçe ve Çekce Gramer ve Çeviri,Urdu Dili ve Tarihi,Osmanlı Tarihi,Osmanlı İktisat Tarihi,Dilbilim Anabilimi dersleri aldı) Rusçadan Çevirmenlik yaptı. 1989-1999 yılları arası Dış Ticaret,uluslarası pazarlarda İhracat ve ithalat, Barter (Takas ticaret) yapan bir çok uluslararası şirkete danışmanlık yaptı ve yetkili olarak çalıştı.

1999 Genel Seçimlerinde İstanbul 2. Bölgeden Milletvekili oldu. Uluslararası Parlamenterler Birliği üyesi, TBMM Dışişler Komisyonu ve TBMM Bilgi Teknolojileri Grubu üyesi.

Çalışma alanları: Alternatif Enerji kaynakları,Nükleer santraller,Ulaştırma,Çevre ve

SağlıkSorunları, Hayvan hakları ve Kanunları,Eğitim,KOBİ ve Sermaye Şirketleri,Türkiye -Avrupa Birliği İlişkileri, Rusya-Türkiye İlişkileri, Balkanlar, Kıbrıs ve Kafkasya Sorunları, Özürlüler ve Engellilerin Sorunları, Bir çok imalat ve ticaret konuları...

Türkiye-ABD, Türkiye-Rusya, Türkiye-UK, Türkiye-Beyaz Rusya Dostluk Grupları üyesi...

Medeni durumu : BekarDSP den Ayrıldı: 1987 yılından beri bulunduğu partiden ayrıldı ve ülke geleceği için YENİ TÜRKİYE'YE Kurucular Kurulu Üyesi olarak katıldı. Parti Disiplin Kurulu Üyesi.

Önceki
Önceki Konu:
David Byrne
Sonraki
Sonraki Konu:
Erdoğan Toprak

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Adınız:
Mesajınız:
 
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler:
© 2015 Bilgiler
Coğrafya