08/12/2009 20:21
Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Gaziantep doğumlu Türk mimar, müzisyen, tiyatro- sinema oyuncusu ve bürokrattır. Aslında 'Güzel' olan soyadını, Beyoğlu'na sevgisinden ötürü 'Güzelbeyoğlu' olarak değiştirtmiştir.

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde mimarlık, Devlet Opera ve Balesinin Opera Dershanesi'nde müzik eğitimi aldı. İstanbul Radyosunda solist ve korist olarak çalıştı. Önce Genç Oyuncular tiyatro grubunun kuruluşunda yer aldı. Ardından Dostlar Tiyatrosunu kuran 5 kişiden biri oldu. Aynı zamanda tiyatro müziği yapmaya başladı. Umut, Karakolda Ayna Var, Gramafon Avrat, Bir Milyara Çocuk, Bizimkiler gibi pek çok görsel yapımın müziklerine emek verdi. Umut filmi ile 1969 Adana Altın Koza Film Festivali'nde en iyi müzik ödülünü aldı.

Keşanlı Ali Destanı filmi ile başladığı oyunculuk hayatında ünlenmesi İkinci Bahar dizisi ile oldu. Aralık 2005 itibarı ile Yabancı Damat dizisinde Memik Dede karakteri ilebüyük beğeni topladı.

Filmografi

Tatlı Bela Fadime

Sünnet Davası

Beyaz Melek

Kara Yılan

Halk Düşmanı

Gülizar

Yabancı Damat

Deliyle Geçen Gece

Sultan Makamı

Sır Çocukları

Mihriban

Yeditepe İstanbul

İkinci Bahar

Çözülmeler

Yazlıkçılar

Bir Milyara Bir Çocuk

Bizimkiler

Keşanlı Ali Destanı

Komşu Komşu

Oğlum Adam Olacak

Yazlıkçılar

Kurt Kanunu

Perili Köşk

Bir Milyara Bir Çocuk

Raziye

Bizimkiler

Yansıma

Gramofon Avrat

Değirmen

Dikenli Yol

Kanal

Diyet

Ferman

Yatık Emine

Karaoğlan Geliyor

Ağıt

Umut

Sonu Olmayan Yol

Karakolda Ayna Var

Bitmeyen Yol

Önceki
Önceki Konu:
Alpay Ekler
Sonraki
Sonraki Konu:
Asaf Çiyiltepe

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu