08/12/2009 20:22
4 Kasım 1955'de Rize-Ardaşen'de doğmuştur. 1974 yılında Samsun Öğretmen Okulunu, 1979'da Samsun Eğitim Enstitüsü Resim Bölümünü daha sonra Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinde, lisansını tamamlayarak fakülteyi bitirmiş, 1982-1987 yılları arasında; aynı fakültenin Eğitimde Program Geliştirme Bölümünün, Güzel Sanatlar Eğitimi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisansını (master) tamamlamıştır.

Mülli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı'nda eğitim uzmanı olarak görev yapmış, Ekim 2001 yılında emekli olmuştur.

1993 yılında; Samsun Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde ilk kişisel sergisini açmış, 2004 yılında; Samsun Atatürk Kültür Merkezinde ikinci kişisel sergisini gerçekleştirmiştir.

Karakalem biçim araştırmaları ve fotoğraf sanatıyla ilgili çalışmalarını sürdürmektedir. Bazı makaleleri ve şiirleri yayımlanmış olup, 1980'den bu yana yazmış olduğu şiirlerini toplayarak, yayınlanmak üzere hazırlık çalışmalarını sürdürmekte, Güzel Söz ve estetikle ilgili yazılarına devam etmektedir.

Soyut Resim eğitimiyle ilgili çocuklara ve yetişkinlere yönelik program geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir.

Önceki
Önceki Konu:
Aydın Ayan
Sonraki
Sonraki Konu:
Bahar Kocaman

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: