08/12/2009 20:19
M. Bilgehan DEMİR daha önce CİNE-5, SUPERSPORT, TGRT, KANAL D, CNN TÜRK ve DOĞAN HABER AJANSI’nda çeşitli görevlerde bulundu... 1997-2000 yılları arasında CİNE-5’in Lig maçlarını yayınlayan kadrosunda yer alan demir, Galatasaray’ın UEFA Kupasını kazandığı sezon sarı kırmızılı takımın tüm maçlarında CİNE-5’in canlı yayın ekibinde yer aldı. CİNE-5 ile kardeş kuruluş olan Supersport kanalında Avrupa’dan Futbol yapımcılığını da üstlenen genç spiker, burada İspanya, İngiltere, Hollanda, Portekiz, Fransa, Almanya ve Brezilya liglerinin sorumlusu olarak da çalıştı... Daha sonra TGRT’ye transfer olan ve burada Spor Spikeri ve Editörü görevlerinde bulunan Demir, 2004 yılında askerliğini yapmak üzere 6 ay Kandıra’da bulundu... Askerlik dönüşünde Doğan Medya Grubunda transfer olan Demir, burada 18 ay süre ile Kanal D ve CNN Türk’ün gerek Beşiktaş gerek ise milli takımlarla ilgili canlı yayınların sorumluluğunu üstlendi... Tarihi İsviçre maçlarının canlı yayınlarında bulundu ve FIFA davalarını Zürich’te bizzat yerinden takip etti... 2006 yılı Ocak ayında teklif üzerine tekrar TGRT’ye dönen genç isim burada 10 ay süre ile TGRT Spor Müdür Yardımcılığı görevini gerçekleştirdi. Bilgehan Demir, kasım ayında Ekrem Özdamar’ın ayrılması ile birlikte spor müdür vekilliğine getirildi.. Fox Tv’nin yeni kardosunda da bulunan Bilgehan Demir şu anda Fox Spor haberleri koordinatörü olarak görev yapmaktadır... Demir, Fox Tv’de yayınlanan boks ve kickboks karşılaşmalarının da anlatımını yapıyor...

18.06.1976 doğumlu Bilgehan Demir, ilk, orta ve yüksek öğrenimini Bursa’da yaptı... Orta öğrenimini Bursa Özel Baran lisesinde tamamlayan Bilgehan Demir, İngilizce biliyor... Ana branşı futbol, yardımcı branşı kayak olan Demir, Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden mezun oldu... AIPS (Dünya Spor Yazarları Birliği) üyeliği bulunan genç yönetici aynı zamanda TSYD’nin de doğal üyesi ayrıca sarı basın kartı sahibidir..

- - - - - - - -

Farklı bir kaynaktan derlenen biyografisi:

18 Haziran 1976 doğumlu olan Mehmet Bilgehan Demir, ilk, orta ve yüksek öğrenimini Bursa'da tamamladı. Orta öğrenimini Bursa Özel Baran lisesinde tamamlayan Bilgehan Demir, İngilizce biliyor. Ana branşı futbol, yardımcı branşı kayak olan Demir, Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü'nden mezun oldu. AIPS (Dünya Spor Yazarları Birliği) üyeliği bulunan genç spiker aynı zamanda TSYD'nin de doğal üyesidir.

M. Bilgehan DEMİR daha önce CINE-5, SUPERSPORT, TGRT, KANAL D, CNN TÜRK ve DOĞAN HABER AJANSI'nda çeşitli görevlerde bulundu. 1997-2000 yılları arasında CINE-5'in Lig maçlarını yayınlayan kadrosunda yeralan demir, Galatasaray'ın UEFA Kupasını kazandığı sezon sarı kırmızılı takımın tüm maçlarında CINE-5'in canlı yayın ekibinde yer aldı. CINE-5 ile kardeş kuruluş olan Supersport kanalında Avrupa'dan Futbol yapımcılığını da üstlenen genç spiker, burada İspanya, İngiltere, Hollanda, Portekiz, Fransa, Almanya ve Brezilya liglerinin sorumlusu olarak da çalıştı.

Daha sonra TGRT'ye transfer olan ve burada spor spikeri ve editörü görevlerinde bulunan Demir, 2004 yılında askerliğini yapmak üzere 6 ay Kandıra'da bulundu. Askerlik dönüşünde Doğan Medya Grubunda çalışmaya başlayan Demir, burada 18 ay süre ile Kanal D ve CNN Türk'ün gerek Beşiktaş gerek ise milli takımlarla ilgili canlı yayınların sorumluluğunu üstlendi.

Tarihi İsviçre maçlarının canlı yayınlarında bulundu ve FIFA davalarını Zürich'te bizzat yerinden takip etti. 2006 yılı Ocak ayında teklif üzerine tekrar TGRT'ye dönen genç isim burada 10 ay süre ile TGRT Spor Müdür Yardımcılığı görevini gerçekleştirdi. Bilgehan Demir, kasım ayında Ekrem Özdamar'ın görevden ayrılması ile birlikte spor müdür vekilliğine getirildi.

Fox Tv'nin yeni kardosunda da bulunan Bilgehan Demir şu anda Fox'ta Premier League koordinatörlüğü ve spor spikeri görevini yürütmektedir. Demir, Fox'ta yayınlanan Premier League ve boks ayrıca kick-box karşılaşmalarının da anlatımını yapıyor.

Önceki
Önceki Konu:
Yücel Aşkın
Sonraki
Sonraki Konu:
Yıldıray Çınar

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: