04/10/2014 5:00
Amerikan psikolojisinin babası William James dünyayı yerinden oynatacak gücün bilinçaltınızda olduğunu söylemiştir. Bilinçaltınızda sınırsız bir zeka ve engin bir bilgeliği barındırıyorsunuz. Burası gizli kaynaklar tarafından beslenir ve buna yaşam yasası denir. Bilinçaltınıza soktuğunuz her şey, bilinçaltınız tarafından gerçekleştirilecektir. Bu nedenle, onu doğru düşüncelerle ve yapıcı fikirlerle doldurmaksınız.

Dünyada bu kadar karışıklık ve sefaletin olmasının nedeni insanların bilinçaltı ve bilinçlerinin karşılıklı etkileşimlerini bil-memelerindendir. Bu iki ilke birbiriyle uyumlu, birbirini tamamlayacak şekilde ve eş zamanlı çalıştığında sağlık, mutluluk, huzur ve neşeye kavuşacaksınız. Bilinç ve bilinçaltı birlikte uyumlu ve huzurlu çalışırlarsa ne bir hastalık ne de dengesizlik olacaktır.

Hermes'in mezarı büyük umutlarla ve büyük bir merakla açılmıştı; çünkü herkes çağların en büyük sırrının burada saklı olduğuna inanıyordu. Gerçek sır ise içinde olanın dışında da olması, bir boyutta olanın, diğer boyutta da görülmesiydi

Başka bir deyişle, bilinçaltınıza girilen her şey uzay ekranında da kendini gösterecektir. Sübjektif olarak doğru olduğunu hissettiğiniz her şey koşul, deneyim ve olay olarak kendini ortaya çıkaracaktır. Hareket ve duygu birbirini dengelemelidir. Gökte (boyut 1) olduğu gibi (kendi zihniniz), yerde (boyut 2) de (bedeninizde ve çevrenizde). İşte yaşamın büyük yasası budur.

Doğanın neresine bakarsanız bakın etki ve tepki, durma ve hareket yasasını görebilirsiniz. Bu ikisi dengelendiği sürece uyum asla bozulmayacaktır. Siz burada, yaşam ilkesinin kendi uyumu ve ritmiyle içinizden akmasına izin vermelisiniz. Alınan ve verilen birbirine eşit olmalıdır. İçeri giren ve dışarıda görülen de eşit olmalıdır. Bütün düş kırıklıklarınız yerine gelmeyen arzulardan kaynaklanır.

Olumsuz ve yıkıcı düşünürseniz, açığa çıkmayı bekleyen ve bir çıkış noktası arayan yıkıcı düşünceler yayıyorsunuz demektir. Olumsuz yapıya sahip bu tür düşünceler genellikle ülser, kalp rahatsızlıkları, tansiyon ve depresyon olarak kendilerini açığa çıkarırlar.

Şu anda neler düşünüyor, neler hissediyorsunuz? Varlığınızın her parçası bu fikri açığa çıkarmaktadır. Canlılığınız, bedeniniz, mali durumunuz, dostlarınız ve toplumsal durumunuz sahip olduğunuz düşüncenin mükemmel bir yansımasıdır. Yaşamınızın her aşamasında kafanıza giren şeyin dışarıya somut olarak çıkmasının gerçek anlamı da budur.

Kafamıza soktuğumuz olumsuz düşüncelerle kendimizi yaralarız. Sinirlendiğimizde, korktuğumuzda, kıskandığımızda ve intikam duygulan içinde olduğumuzda az mı yaralamışızdır kendimizi? Bunlar bilinçaltınıza soktuğunuz zehirlerdir. Sizler bu olumsuz duygularla doğmadınız. Bilinçaltınızı onlara can veren düşüncelerle besleyin ve orada yerleşmiş bulunan bütün olumsuz modelleri sökün atın. Bunu yapmayı sürdürdükçe bütün geçmiş silinecek ve asla hatırlanmayacaktır.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu