08/12/2009 20:18
Avusturyalı Devis Warrıngton

Korkunç bir kışdan sonra, ilkbaharın tatlı ve ılık eli, soğuk toprak tabakasına nasıl tesir ederse, İslamiyet de bana öyle tesir etti. Kalbimi ısıttı ve bana yeni ve güzel bir ilim elbisesi giydirdi. İslamiyetin öğrettiği şeyler, ne kadar güzel, ne kadar doğru ve mantıkidir! “Allahu teala birdir ve Muhammed aleyhisselam Onun resulüdür” sözü ne kadar açık, ne kadar doğru ve güzeldir! Hıristiyanların inanılması mümkün olmayan, anlaşılmaz “Baba, Oğul ve Ruh-ul-kuds” inancına benzer mi? Hıristiyanların insanı ürküten, onu korkutan, Fakat hiçbir zaman onu tatmin etmeyen akideleri yanında, bu sade ve mantıki iman, insanı kendisine cezbediyor. İslamiyet, hiç değişmemiş ilahi bir dindir. Aradan asırlar geçmesine rağmen, bugün için de, yarın için de, insanın maddi ve manevi bütün ihtiyaçlarını karşılar. Mesela, insanların eşit olduğunu, Allahu teala indinde aralarında bir rütbe veya mevki farkı bulunmadığını, İslamiyet gayet açık bir tarzda beyan eder ve bunları dünya hayatında da tatbik eder. Aynı hususları iddia eden hıristiyan kilisesinde, birbirinden rütbece farklı papalar, arşevekler, evekler, piskoposlar ve daha bir sürü din adamları vardır.Bunlar, Allahu teala ile kul arasına girerler ve kendi şahsi çıkarları için, Allahu tealanın ismini kullanırlar. Halbuki, İslamiyette, Allahu teala ile kul arasına kimse giremez. Allahu teala, emirlerini, Kuran-ı Kerim vasıtası ile kullarına tebliğ eder.Size, aşağıda, Allahu tealanın bir emirinden bahsedeceğim.Bu bir misaldir.Bu misal, emirlerin ne kadar sade ve açık ve ne kadar güzel olduğunu gösterir:

Bekara suresinin ikiyüzaltmış yedinci ayetinde mealen, “Ey iman edenler! Doğru, halal yoldan kazandıklarınızın temizlerinden ve sizin için yerden yetiştirdiğimiz mahsullerden ve meyvelerden infak edin [verin!]. İğrenerek, alamıyacağınız pis şeylerden infak etmeyin. Biliniz ki, Allahu tealanın hiç bir şeye ihtiyacı yoktur ve tam hamde layık olan Odur” buyurulmuşdur. Kuran-ı Kerimin bu derin ve güzel emirlerini okuyup öğrendikçe, ruhum ferah buldu ve seve seve müslüman oldum.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: