Parmaklarımız, kusursuz yaratılmış ve gündelik hayatta kolaylık sağlaması için Allah tarafından bizlere bahşedilmiştir. Öyle ki, her bir parmağın fonksiyonu bir diğerinden farklıdır. Peki hiç merak ettiniz mi, el parmaklarımızın uzunluğu neden aynı değildir?

Parmaklarımızın uzunluğunun ve boyutlarının farklı olması bizlere cisimleri en iyi yönüyle kavrama yetisi sağlıyor. Kavrama dışında gerçekleştirdiğimiz daha hassas haraketler de yine bununla ilgilidir. Örneğin, yuvarlak bir cismi kavradığımızda bütün parmaklarımızın ucu aynı hizaya gelir. Aynı şekilde parmaklarımızı yumruk yapacak şekilde katlarsak hepsinin avuç içinde aynı hizada olduğunu görürüz. Buradan da anlaşıldığı üzere parmaklarımız bir cismi kavramak ve estetik hareketleri gerçekleştirebilmek için en ideal uzunluk ve boyutlara sahiptir. Tüm parmaklarımız eşit olsaydı veya serçe parmağımız en uzun parmağımız olsaydı şüphesiz çok sıkıntılar yaşardık.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Coğafya Tarih Sitesi Matematik Sorusu Türkçe Sitesi