08/12/2009 20:19
HAKKINDA YAZILANLAR

DEÜ REKTÖRÜ ILICA HEMEN İSTİFA ETMELİ

www.haber10.com 28 Eylül 2006

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Emin Alıcı'nın derhal istifa etmesi gerektiğini savundu.

Vural, yaptığı yazılı açıklamada, Rektör Alıcı'nın bugün bir gazetede çıkan ve rektör tarafından söylendiği iddia edilen “Keşke Anadolu Müslüman olmasaydı” şeklinde beyanları nedeniyle o makama yakışmadığını, derhal istifa etmesi gerektiğini iddia etti.

Rektörün açıklamalarının aynı zamanda Müslümanlık hakkındaki ifadeleriyle milletin tepkisini çeken Papa'ya da derin bir destek niteliğinde olduğunu öne süren Vural, şunları kaydetti: “Rektör bu son açıklamasıyla, son günlerde Türklüğe hakaret edilmesini suç olmaktan çıkarmak için TCK'nın 301. maddesinin kaldırılması konusunda yoğun çaba harcayanlara, milletimizin dinine ve Türklüğün Anadolu'da ilelebet yerleşmesini sağlayan, milletimizin gönlünde eşsiz bir yerde bulunan Fatih Sultan Mehmet'e yönelik hakaret dolu iddialarda bulunarak destek vermiştir.

Ele geçirdikleri makam ve mevkileri kullanarak milletimizin değerlerine saldıran bu zihniyet, aynı zamanda kimlik siyasetini de ortaya koymuştur. Amaç bellidir, hedef Türk milleti ve değerleridir. Yaptığı hakaret dolu açıklamalarla Türkiye üzerinde kötü emelleri olanların kervanına katıldığı açıkça görülen bu şahsın, İzmir'in kurtuluşunu simgeleyen Dokuz Eylül gibi bir üniversitenin başında olması çok büyük talihsizliktir. Yaptığı açıklamalar dolayısıyla özür dileyerek aziz milletimizin affına sığınması, bu mübarek ramazan günlerinde yapabileceği en hayırlı hareket olacaktır.”

Önceki
Önceki Konu:
Burhanettin Kocamaz
Sonraki
Sonraki Konu:
İsmet Sungurbey

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Coğafya Tarih Sitesi Matematik Sorusu Türkçe Sitesi