Evinizi taşımaya karar verdiğinize göre, şimdi evinizi taşıtmak için tasimacilik yapan ankara nakliyat firmalarıyla konuşmanın zamanı geldi demektir. Eğer taşımacılık firması bulmayı son dakikaya bırakırsanız, acele ile çok yanlış bir firmaya denk gelebilirsiniz. Sektörün önde gelenleri, evden eve taşımacılıkta fiyat konusunda önemli değişikliklerin olabileceğini, bu yüzden nakliyat rehberinden fiyat alınması gerektiğini tavsiye ediyorlar.

İlk olarak sitemizdeki evden eve nakliye firmalarını inceleyebilirsiniz. Daha sonra bu ankara evden eve telefonla arayarak, birebir görüşme yaparak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta, firmalara aynı soruları sormanızdır. Böylece firmalar arası karşılaştırma yapabilirsiniz. Daha sonra bu firmalardan evinize gelip fiyat tespiti yapmalarını isteyebilirsiniz. Bu görüşmeye mümkün olduğunca hazırlıklı olmalısınız. Çünkü firmaların evinize göndereceği evden eve nakliyat eleman sayısı eşyalarınıza göre değişecek, bu da fiyatı doğrudan etkileyecektir. Eşyalarınızın hangilerini atacağınızı, hangilerini taşıtacağınızı ankara nakliyeye bildirirseniz, fatura gereksiz yere kabarmamış olur. Aşağıda, firmaya yöneltebileceğiniz bir kaç soruyu bulabilirsiniz: Sigorta yapıyor musunuz? Sigorta kapsamı nedir? Firma geçmişi, varsa referans listesi, Kamyonun nakliyat ambarindan gelme saati ve taşımanın aşağı yukarı ne zaman biteceği, ve bu gibi bir çok kriter nakliyat kriterleri arasında yer almaktadır.
Son olarak evden eve nakliyat firma seçerken dikkat etmeniz gereken 2 madde sıralayacağız: Bütün insanların bir olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Ailenizden ve diğer yakınlarınızdan tavsiye alın. Taşınma gününden 6 hafta öncesinden taşınma gününü planlamaya başlayın. Eşyalarınızı, çocuklarınızı, adres değişiklik formlarınızı organize edin. Özellikle adres değişikliğini ilgili birimlere bildirmeniz çok önemli. Her ne kadar yurtdışında bunu yapan şirketler olsa da, henüz Türkiye’de böyle bir uygulama bulunmuyor. Kırılacak ve değerli eşyalarınızı nakliye şirketinden ziyade, özel arabanızla taşıyın. Kargo şirketi ne kadar dikkatli olursa olsun, küçük kazalar meydana gelebilir. Evden eve nakliyat firmasının taşımayacağı bazı eşyalar olabilir. Bunu taşınma gününden önce mutlaka öğrenin. Yeni evinizde ilk olarak gerekli olacak eşyaları kamyonda kolay bir yere koydurun.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: