08/12/2009 20:19
Yazar/ senarist / reklamcı/ yayıncı

1951 yılında doğdu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nin Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Aynı alanda öğretim üyesi olarak çalıştı. 1980'den sonra üniversiteden ayrıldı ve reklamcılık, senaryo yazarlığı, yayıncılık ve editörlük yaptı.

Halen İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda dramaturg olarak çalışmaktadır. Ayrıca serbest araştırmacı, yazar ve radyo programcısı olarak da çalışmalarını sürdürmektedir. Akçura'nın sinema, tiyatro ve gündelik yaşam tarihi ile ilgili birçok kitabı yayımlandı. 1998 yılında Albüm Dergisi'nin genel yayın yönetmenliğini yaptı. Birçok belgesel ve serginin hazırlanmasında katkıları oldu. Özellikle İthaki Yayınları arasında dokuz kitaplık Ivır Zıvır Tarihi dizisiyle ünlendi.

ESERLERİ:

Ivır Zıvır Tarihi: Unutma Beni Ivır Zıvır Tarihi: Gramofon Çağı Ivır Zıvır Tarihi: Uzun Metin Sevenlerden misiniz? Ivır Zıvır Tarihi: Turizm Yılı Sıfır Ivır Zıvır Tarihi: Şen Gönüller Diyarı Ivır Zıvır Tarihi: Evvel Zaman Bisiklet Ivır Zıvır Tarihi: Aile Boyu Sinema Ivır Zıvır Tarihi: İnsanlar Alemi Ivır Zıvır Tarihi Arşiv: Kedi Kitabı Ivır Zıvır Tarih Arşiv: Aşk Kitabı Ivır Zıvır Tarihi Arşiv: Yılbaşı Kitabı Zaman Makinesi: Aya Seyahat Zaman Makinesi: Hamini Gırtlak Zaman Makinesi: İstanbul Twist Melek Kobra: Hatıratım (Yayına hazırlayan)

Önceki
Önceki Konu:
Gökçen Efe
Sonraki
Sonraki Konu:
Güven Sazak

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: