08/12/2009 20:21
Amerikalı aktrist. 21 Ağustos 1989'da New York'da doğdu ve halen New York'da yaşamaktadır.

11 aylıkken Playskool reklamında oynayarak oyunculuğa başladı. Bundan sonra da yaklaşık 50 reklam filminde rol aldı.

Karate ve boks'a meraklı olması ile biliniyor. Kitlelerle tanışmasını ise Heroes adlı dizide oynadığı Claire Bennet karakteri sonrası yaptı 2000 yılında çekilen Denzel Washington (Koç Herman Boone) Will Patton (Koç Bill Yoast) "Remember the Titans" (Unutulmaz Titanlar) filminde Koç Bill Yoast'un kızı Sheryl Yoast'u canlandırdı.

2006 yılında Heroes dizisinde canlandırdığı Claire Bennet rolüyle En İyi Yardımcı Aktris Saturn Ödülü almıştır.

Hayden Leslie Panettiere, 21 Ağustos 1989da New Yorkta dünyaya gelmiştir. Hayden henüz 11 aylıkken reklam filmlerinde oynamaya başlamıştır. 8 yaşındayken, ABC kanalı için One Life to Live ve ardından CBS için, Guiding Light ile film dünyasına girmiştir.

2001 yılına dek pek çok dizide yer almış ve bir çok TV filminde rol almıştır.

FOX kanalı için çekilen ünlü Ally McBeal, Malcolm in the Middle dizilerinde de rol almıştır. NBC kanalı için çekilen Heroes adlı diziyle de henüz 17 yaşındayken şöhrete kavuşmuştur.

Neutrogena onu, tüm dünya çapındaki reklamlarındaki yüz olarak seçmiştir. Böylece Jennifer Love Hewitt, Mandy Moore, Kristin Kreuk, Mischa Barton, Gabrielle Union ve Jennifer Freeman gibi pek çok ünlünün şöhret olmadan önceki adımlarını takip etmiştir.

1999 yılında Hayden, A Bugs Life adlı filmde yapmış olduğu seslendirmeyle Grammye aday olmuştur.

Filmleri ise, 1999; The Object of My Affection, Message in a Bottle, Girl on Sinking Boat 2000; Remember the Titans, Dinosaur 2001 Joe Somebody, Kingdom Hearts (Video Oyunu), 2003, Lies My Mother Told Me, The Dust Factory, Raising Helen 2004; Tiger Cruise, 2005; Ice Princess, Racing Stripes, Channing Walsh 2006; Kingdom Hearts II, 2006, The Architect, Bring It On: All or Nothing, 2007; Shanghai Kiss, 2008; Fireflies in the Garden.

Önceki
Önceki Konu:
Megan Fox

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu