08/12/2009 20:19
1988 Kütahya Tavşanlı doğumlu olan İbrahim Dinç Cemile ve Mehmet Dinç çiftinin en büyük oğludur. Babasının tüccar olması sebebi ile ticarete büyük alaka duyan İbrahim Dinç babasının iflas etmesiyle ticarete biraz uzak kaldı. Ticarete geri dönebilmek için aşçılık mesleğini seçti çünkü onun için Aşçılık insanlar var olduğu sürece insanların yaşayabilmesi için sürekli tüketim yapması kaçınılmazdı. orta öğretimini bitirdikten sonra Bolu Mengen Aşçılık meslek lisesini kazandı.

Club Ali bey Tatil köyü ve Phaselis princess otellerinde staj yaptı. Dört yıllık eğitimden sonra mezun olan İbrahim Dinç mesleğe İstanbul'un en iyi otelleri arasında yer alan Swiss otelde başladı. Kariyerini en iyi şekilde devam ettirmeye karar veren İbrahim Dinç www.asciliksanati.com adlı web sitesini kurarak, Dünya yemek tarifleri ve Uluslararası yemek yarışmaları fotoğraflarını yayınlamaya başladı. Mutfakta insanların zevkle çalışabileceği kanısını bir kez daha ispat etti.

Her zaman farklı tarzı ile dikkat çeken İbrahim Dinç insanların daha sağlıklı ve daha lezzetli yemek yiyebilmesi için, Aşçılık mesleğinin daha profesyonel ve mutfak dalında iyi eğitim almış insanların hizmet etmesi gerektiğinden dolayı; Okul arkadaşlarıyla birlikte öncülüğünü yaptığı , Akademik Aşçılar Derneği'ni kurdu. Türk mutfağına ve insan sağlığına hak ettiği yatırımı yaparak bir kez daha başarıyı yakaladı. Çikolata üzerinde yoğunlaşmış bir sanatı olup, çikolatadan heykel ve yapı maketlerinde oldukça başarılı .Şuan Akademik Aşçılar Derneği başkanlığına devam eden İbrahim Dinç Swiss otelde mesleki kariyerine devam etmektedir. İngilizce biliyor.

Tüm Aşçılar Federasyonu Yönetim kurulu üyesi aynı zamanda politikayla uğraşıyor. Uluslar arası gastronomi yemek yarışmalarında ödülü ve sertifikaları var. Karadeniz Tv Star Aşçı yarışmasının başlamasında öncülük yapıp ve jüri üyeliğinde bulundu. Hobileri arasında masa tenisi ve satranç var. Geniş düşünceli olup borsa ve ticari faaliyetleri yakından takip ediyor.

- - - - - - - -

Farklı bir kaynaktan derlenen biyografisi:

1988 Kütahya Tavşanlı doğumlu olan İbrahim Dinç Cemile ve Mehmet Dinç çiftinin en büyük oğludur. Babasının tüccar olması sebebi ile ticarete büyük alaka duyan İbrahim Dinç babasının iflas etmesiyle ticarete biraz uzak kaldı. Ticarete geri dönebilmek için aşçılık mesleğini seçti çünkü onun için Aşçılık insanlar var olduğu sürece insanların yaşayabilmesi için sürekli tüketim yapması kaçınılmazdı.

Orta öğretimini bitirdikten sonra Bolu Mengen Aşçılık meslek lisesini kazandı. Club Ali bey Tatil köyü ve Phaselis princess otellerinde staj yaptı. Dört yıllık eğitimden sonra mezun olan İbrahim Dinç mesleğe İstanbul'un en iyi otelleri arasında yer alan Swiss otelde başladı.

Kariyerini en iyi şekilde devam ettirmeye karar veren İbrahim Dinç,asciliksanati.com adlı web sitesini kurarak, Dünya yemek tarifleri ve Uluslararası yemek yarışmaları fotoğraflarını yayınlamaya başladı. Mutfakta insanların zevkle çalışabileceği kanısını bir kez daha ispat etti. Her zaman farklı tarzı ile dikkat çeken İbrahim Dinç insanların daha sağlıklı ve daha lezzetli yemek yiyebilmesi için, Aşçılık mesleğinin daha profesyonel ve mutfak dalında iyi eğitim almış insanların hizmet etmesi gerektiğinden dolayı; Okul arkadaşlarıyla birlikte öncülüğünü yaptığı , Akademik Aşçılar Derneği'ni kurdu.

Türk mutfağına ve insan sağlığına hak ettiği yatırımı yaparak bir kez daha başarıyı yakaladı. Çikolata üzerinde yoğunlaşmış bir sanatı olup, çikolatadan heykel ve yapı maketlerinde oldukça başarılı . Şuan Akademik Aşçılar Derneği başkanlığına devam eden İbrahim Dinç Swiss otelde mesleki kariyerine devam etmektedir. İngilizce biliyor. Tüm Aşçılar Federasyonu Yönetim kurulu üyesi aynı zamanda politikayla uğraşıyor. Uluslararası gastronomi yemek yarışmalarında ödülü ve sertifikaları var. Karadeniz Tv Star Aşçı yarışmasının başlamasında öncülük yapıp ve jüri üyeliğinde bulundu. Hobileri arasında masa tenisi ve satranç var. Geniş düşünceli olup borsa ve ticari faaliyetleri yakından takip ediyor.

Önceki
Önceki Konu:
Zeki Bulgan
Sonraki
Sonraki Konu:
Altan Civelek

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Coğafya Tarih Sitesi Matematik Sorusu Türkçe Sitesi