Jant temizliği nasıl yapılır? - Bilgiler
Otomobilin dış yüzeyinin temiz olması kuşkusuz sahibine huzur verir. Yüzeysel yıkama ile ancak araçtaki çamur ve toz lekeleri giderilir. Oysaki zamanla yağlanan ve kararan jantları temizlemek o kadar kolay değildir. Otomobilin dış düzeyini güzel bir görünüme kavuşturmak için yüzeysel yıkamayla birlikte jantlara da özel bir bakım uygulamak gerekir.

Jant temizliğinde kullanılacak malzemeler; araç şampuanı, yumuşak bir sünger, jant asiti ve fırçadır. Temizlenecek jantlar, ilk önce bol su ile yakanır. Kova içindeki suya bir miktar araç şampuanı katılarak su köpürtülür ve yumuşak sünger vasıtasıyla jantlara iyice sürülür. 5-10 dakika bekledikten sonra bol su ile yıkanır. Ardından jant asitini jantlara uyguladıktan sonra fırça ile jant araları temizlenir. Bu işlemi de bitirdikten sonra sonkez jantlar bol su ile yıkanarak daha parlak bir görünüme kavuşturulur.

Bu işlemleri aracınızın jantlarına ayda bir kez uygulayarak hem jantların temizliğini sağlayabilir, hem de ömrünü uzatabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu