Japon yapıştırıcısı elden nasıl çıkartılır? - Bilgiler
Japon yapıştırıcısını ve onun kuvvetli yapıştırıcı etkisini bilmeyen yoktur. Öyle ki zarar görmüş eşyalarımızı onarırken sağlam olması açısından hep onunla yapıştırırız. Fakat yanlışlıkla birkaç damla dahi olsa elimize döküldüğünde sanki derimize işlemişcesine çıkarılmaz bir hal alır. Peki bu zorlu leke elden nasıl çıkartılır?

Japon yapıştırıcısı çok kısa sürede kuruma ve yapışma özelliği gösteren tek bileşenli bir tür yapıştırıcıdır. Bu yapıştırıcının yüzeyde veya cillet bıraktığı lekeyi çıkarmak için bir ayrıştırıcı (solvent) kullanmak şarttır. Ayrıştırıcı özelliği ile bilinen, bayanların ojelerini çıkarmak için de kullandığı aseton bu iş için yeterli sayılır. Japon yapıştırıcısının bulaştığı bölgeye 3-4 damla aseton dökülerek yavaşca ovalanır. Yumuşama eğilimi gösteren lekenin deriden ayrılması sağlanır. Bu esnada çok dikkatli olmak gerekir. Aksi halde deri de beraberinde yırtılabilir.

Japon yapıştırıcısını çıkartmak üzere üretilmiş kimyasallar satılmaktadır. Bu kimyasallar cilde ve leke yüzeyine beklenmedik zararlar verebilir. Bunlara dikkat etmek gerekir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: