08/12/2009 20:19
Prof.Dr Kenan GÜRSOY, 1950 yılında Ankara’da doğan Kenan GÜRSOY, orta öğrenimini Saint Benoit Fransız Erkek Lisesi’nde tamamladıktan sonra Fransız Hükümeti’nin vermiş olduğu bir bursla yüksek öğrenimini felsefe alanında Fransa’da Rennes ve Paris-Sorbonne Üniversitelerinde gerçekleştirdi. Yurda dönüşünden hemen sonra Atatürk Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde asistan oldu. 1979 yılında felsefe doktoru, 1982 yılında doçent, 1989 yılında profesör unvanlarını aldı. 1984 yılından itibaren Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nde görev yapan GÜRSOY 1997 yılından beri Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi kadrosunda yer almaktadır ve halen bu üniversitenin Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanıdır. Çalışmaları daha ziyade Etik (ahlak felsefesi), dinler arası etik, tasavvuf ve egzistans felsefesi gibi alanlardadır

Eserleri:

Traduction et Commentaire de Maquamat al Awliya de Akşemseddin; Jean-Paul Sartre Ateizmin Doğurduğu Problemler, Egzistans ve Felsefe Üzerine Görüşler; Maurice Merleau-Ponty’de İdrak Problemine Giriş.

Önceki
Önceki Konu:
Stella Aciman
Sonraki
Sonraki Konu:
Ali Abdürrahman

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu