08/12/2009 20:21
Harvard Universitesi'nden mezun olan Mehmet Öz, 1960 New York, Delaware doğumlu. Kliniksel Uzmanlık Alanları; Minimally invasive heart surgery, Cardiothoracic surgery, Mitral and aortic valve surgery, Adult cardiac transplantation, Mechanical heart assistance ve Coronary by bass and aneurysm surgery şeklinde tanımlanan Mehmet Öz, Minimally invasive cardiac surgery, Complementary Medicine, Healthcare outcomes analysis ve Heart replacement araştırma alanlarında araştırmalarda bulundu. Aldığı Şeref ve Ödüllerin listesi ise şöyle; Hippocrates Magazin Dergisi tarafından ' Yılın Doktoru, Halthy Living Magazin Dergisi tarafından 'Milenyum'un Iyileştiricisi', New York Magazin Dergisi tarafından 'Yılın En Iyi Doktoru', World Economic Forum tarafından'Yarının Küresel Lideri' seçildi. Aynı zamanda 1996 yılında 'Yılın Türk-Amerikalısı' şerefine layık görüldü. Adı 'Castle Connolly Almanağı'na da geçen Mehmet Öz, birçok ödülün de sahibi.

'For Healing from the Heart' kitabı ile 'Books for a Better America Award''a değer görüldü. Robert E. Gross Araştırma Bursuna hak kazandı.( AATS, 1994-96) ' American Society of Laser Medicine and Surgery' Araştırma Ödülü'nün de sahibi olan Mehmet Öz, Columbia Universite Doktorlar ve Cerrahlar Fakültesi'nin ' Blake more Research' Ödülü'nü de aldı.Birçok profesyonel dernek ve kuruluşa üye olan Dr. Mehmet Öz, American Board of Thoracic Surgery,(2004) ve American Board of Surgery (1992)'nin Yönetim Kurulu'ndadır.

Kendisi gibi doktor olan Lisa Öz ile evli olan Mehmet Öz, dört çocuk babasıdır. Dr. Mehmet Öz, halen Columbia Universitesi Tıp Merkezi Kardiyoloji Direktörlüğü'nün yanı sıra Columbia Üniversitesi Doktorlar ve Cerrahlar Fakültesi'nde, cerrah olarak mesleğine devam ettirmektedir.

Önceki
Önceki Konu:
Osman Hamdi Bey
Sonraki
Sonraki Konu:
Mustafa Altıoklar

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Coğafya Tarih Sitesi Matematik Sorusu Türkçe Sitesi