08/12/2009 20:18
8 Haziran 1956'da Kars'ın Sarıkamış ilçesinin Sırataşlar Köyü'nde doğdu. İlk, Orta ve Yüksek öğrenimini Erzurum'da yaptı. Yabancı Diller Yüksek Okulu mezunudur. 5 yıl İngilizce öğretmenliği yaptıktan sonra Türkiye Gazetesi'nde yazarlıkla gazetecilik mesleğine başladı. 1985 yılında "Turkey" İngilizce aylık ekonomi gazetesinin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ve 1990 yılında da Genel Yayın Müdürü oldu. 1995 yılında "Turkey" Gazetesi yanında "Textile Exports" ve "Automotive Exports" gazetelerinin de yayın hayatına başlamasıyla İhlas Uluslararası Yayınların tamamının Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ve Grup Başkanı oldu. 1997 yılında 22 dergi ile Türkiye'nin üçüncü büyük dergi grubu olan İhlas Magazin Grubu'nun Genel Müdürü oldu.

50'den fazla yabancı ülke gezdi. Yüzlerce makalesi ve dizi yazıları yayımlandı. "Emirgân Lâleleri" adlı romanı ve "I Can Help You" adlı İngilizce öğretim kitabı yayımlanmıştır. Evli, iki çocuk babasıdır.

Önceki
Önceki Konu:
Harut Sasonyan
Sonraki
Sonraki Konu:
Ural Akbulut

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: