08/12/2009 20:22
1956 yılında İstanbul'un en şirin iskele semtlerinden biri olan Kuzguncuk'ta doğdum. Çocukluğum henüz kirlenmemiş olan Boğaziçi'nde yüzerek, şehir hatları vapurlarıyla gezerek ve yemyeşil bostanlarda oynayarak geçti. Küçük yaşlarda edebiyata merak sardı. Yaz tatillerinde babamın bahçemizdeki ağaçların üstünde yaptığı ağaç evde kitap okuyarak ve kendi çapımda öyküler yazmaya çalışarak ilk edebi denemelerime başladım.

Dünyanın değişik yörelerine yaptığım seyahatler kafamdaki insan ve mekân malzemesinin sürekli olarak gelişmesini sağladı. İlk romanım "Bir Kuzgun Yaz" ismiyle 2002 başında yayımlandı.

1960'ların İstanbul'unu, o yılların komşuluk ilişkilerini, komik ve hüzünlü anılarını yine o günlerin çocuklarının gözünden ve naif bir dille anlattığım bu kitap okurlar tarafından ilgiyle karşılandı ve devamını yazmam beklendi.

2003 yılında "PUS" ismiyle yayımladığım devam romanında bu kez 1970'li yılları ve ülkeyi 12 Mart muhtırasına götüren olayları yine o günlerin delikanlılarının gözünden anlattım. Üçüncü romanım "Kırmızı Fener Sokağı" ismiyle 2005 Temmuz'da yayımlandı. Tamamen gerçek olaylar ve karakterlerden yola çıkarak yazdığım bu roman da okurlardan ilgi gördü ve bir haftada üç baskı yaptı.

Romanlarımın yanı sıra "Suçlu Öyküler", "Erotik Öyküler" kitaplarına da öykülerimle katkıda bulundum. Ayrıca çeşitli dergilerde öykülerim, gazetelerde ve TV'de söyleşilerim yayımlandı. Şu aralar dördüncü romanımım yayınlanması çalışmaları ve çeşitli dergiler için istenen yazılarla meşgulum.

Önceki
Önceki Konu:
İlker Kurşun
Sonraki
Sonraki Konu:
Ahmet Barış Sanal

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Coğafya Tarih Sitesi Matematik Sorusu Türkçe Sitesi