08/12/2009 20:18
1949 yılında İzmir’in Çeşme ilçesinde doğdu.Futbola lisanslı olarak 1965 yılında Altay’da başladı.18 yıl aralıksız top koşturdu.Altay’da frikikten ve özellikle kornerden attığı gollerle büyük ün yaptı.İstanbul kulüplerinin transfer tekliflerini İzmir’den ayrılmamak için daima geri çeviren Denizli, 1983’te, futbol hayatının son yıllarında fikir değiştirerek Galatasaraylı oldu.Bir yıl futbol oynadıktan sonra 1984’te Galatasaray’ın teknik direktörlüğüne getirilen Jubb Derwall’in yarıdmcısı olarak göreve getirildi. Derwall’le birlikte üç yıl çalışan ve tecrübe kazanan Denizli 1987-88 arasında teknik direktör olarak Galatasaray’da başarılı bir dönemin mimarı oldu.Avrupa Kupalarında yarı final oynayan Galatasaray’dan ayrıldıktan sonra Almanya’nın ikinci lig takımlarından Alle Mania Aachen’de bir yıl görev yaptı.1990-92 yılları arasında iki sezon daha Galatasaray’da teknik direktörlük yapan Denizli, kısa bir ayrılıktan sonra1994’te Kocaelispor’u çalıştırmaya başladı.1996-97 sezonu sonuna kadar Kocaelispor’la sözleşmesi olan Denizli, A ve Ümit Milli Takımları teknik direktörlüğüne getirildi.Bilahare Fenerbahçe teknik direktörü oldu.

GÜNDEM GÜNDEM GÜNDEM

Fenerbahçe:2 - Galatasaray:1 (Maç sonucu)

Fenerbahçe, Galatasaray'ı 2 - 1 mağlup etti. Maçın golleri Ali Güneş (dk. 12), Yusuf (dk. 52) ve Suat'tan (dk. 75) geldi.

GÜNDEM GÜNDEM GÜNDEM 18 MAYIS 2001

SON DAKİKA.. YETİM HAKKI KORUYUCUSU UĞUR DÜNDAR, DİNÇ BİLGİN'İ KARTAL'DA ZİYARET ETTİ...

Başında tüyü bitmemiş yetimin hakkı söylemiyle tanınan Uğur Dündar, az önce Etibank'ın eski sahibi Dinç Bilgin'i Kartal Cezaevinde ziyaret etti. Dündar ile birlikte Mustafa Denizli de Bilgin'i ziyarete gitti. Mustafa Denizli'nin arabasıyla giden Dündar, yaklaşık bir saat içerde kaldı ve bu ziyaret CHA kamerası tarafından görüntülendi. Dündar, çıkışta ''Dinç Bilgin ile insani bir görüşme yaptık. Özel konuları görüştük Fazla ayrıntıya girmeyeceğim. '' dedi. Mustafa Denizli ise Dinç Bilgin ile 30 yıla yakın dostluğu olduğunu, hal ve hatırını sormak için geldiğini ifade etti.

Haber giriş tarihi - saati : 17.05.2001

GÜNDEM GÜNDEM GÜNDEM 28 MAYIS 2001

Şampiyon Fenerbahçe

Milliyet 28 Mayıs 2001

Ligin müthiş finali Sarı-Lacivertli zaferle tamamlandı. Samsun’da ilk golü kalesinde gören Fenerbahçe, ikinci yarıda şahlandı

5 yıllık hasrete noktayı koyan Sarı-Lacivertli takım, Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Karadeniz’de yakılan şampiyonluk ateşi, alev alev bütün ülkeyi sardı ve yaktı

"İlk kez yanıldım"

FENERBAHÇE Teknik Direktörü Mustafa Denizli çok mutlu olduğunu belirtip, "Hayatımda ilk kez yanıldım. Bu iş nisanda biter demiştim, ama Mayıs’ta bitti" dedi. Denizli, "12’de bir yanılma payım oldu. Şimdilik konuşmayı düşünmüyorum. Artık beni bir yıl eleştirenler çıkıp basın toplantısı yapsın. Önümüzdeki sezonu düşünüyorum. Daha zor mücadeleler bizi bekliyor" diye konuştu. Mustafa Denizli bu konuşmayı yaptıktan sonra futbolcular tarafından omuzlara alındı.

Başkan’a hediye

FENERBAHÇE’NİN İsrailli yıldızı Revivo, gergin anların yaşandığı ilk yarıda beraberlik golünü frikikten attıktan sonra önce taklasını attı, sonra Şeref Tribünü’nün önüne gitti. Sarı- Lacivertli futbolcu, Başkan Aziz Yıldırım’a elini kaldırarak, "Bu golü senin için attım" dedi.

Kadıköy çıldırdı!

FENERBAHÇE’NİN şampiyonluğunu ilan etmesinden sonra Türkiye’nin birçok kentinde adeta hayat dururken, Kadıköy bayram yerine döndü. 90 dakikanın bitiş düdüğüyle birlikte sokağa fırlayan Sarı - Lacivertli taraftarlar özellikle Bağdat Caddesi’ni kilitlediler, bayraklarla çılgınca gösteriler yaptılar. Havai fişekleri de ardı ardına ateşleyen Fenerbahçeliler, gecenin geç saatlerine kadar evlerine dönmediler.

Saracoğlu’nda karnaval günü

FENERBAHÇE, bugün şampiyonluğu taraftarı ile birlikte kutlayacak. Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki kutlama töreni saat 19.00’da başlayacak.

"Denizli ile beş yıl daha"

Başkan Aziz Yıldırım, görevde kaldığı takdirde, hocaları ile uzun yıllar çalışmak istediklerini söyledi, "Önümüzdeki sene daha kolay olacak" dedi

FENERBAHÇE Başkanı Aziz Yıldırım, görevde kaldığı takdirde beş yıl daha Mustafa Denizli ile çalışmak istediğini söyledi. Yıldırım, yeni kurdukları kadroyla ve tarihinde ilk kez bir Türk teknik adamla, daha deneyimli Galatasaray’a karşı güç de olsa mücadeleyi kazandıklarını da ifade etti. Başkan, "Önümüzdeki yıl mücadelemiz daha kolay geçecek. Fenerbahçelileri mutlu ettiğimize inanıyorum" dedi.

SARI - Lacivertli yöneticiler, Samsun’da şov yaptılar. Aziz Yıldırım ve yöneticiler, sahaya inerek seyirciyi selamlarlarken, futbolcu ve taraftarlarla şarkılar söylediler. Tribünlerden yükselen "Bu taraftar sizinle gurur duyuyor" tezahüratına "Bu yönetim sizinle gurur duyuyor" yanıtını verdiler. Yönetim, soyunma odasına da inerek coşkulu kutlamaya katıldı. Bu arada futbolcular "Efsane geri döndü" tişörtleriyle tur attılar.

Dev poster

Fenerbahçe’yi taşıyan uçak Atatürk Havalimanı’na indiğinde yer yerinden oynadı... Binlerce taraftar, kafileyi bağrına bastı, şampiyonlar omuzlardan inmedi. Denizli’nin havalimanına asılan dev posteri büyük ilgi çekti.

Önceki
Önceki Konu:
Peter Kohl
Sonraki
Sonraki Konu:
Goethe

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Son Ziyaretler: