08/12/2009 20:19
1951 yılında Kayseri’nin Pınarbaşı İlçesi’ne bağlı Büyükkaramanlı Köyü’nde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokulu ve liseyi Kayseri’de okudu. Askerlik görevinden sonra 1974 yılında DSİ 12. Bölge Müdürlüğü’nde işçi olarak çalışmaya başladı ve 1977 yılında Kayseri TES-İŞ Sendikası’nın Genel Sekreterliği’ne seçildi. Bu görevi 1986 yılına kadar sürdürdü. 1986 yılında Kayseri Şube Başkanlığı’na seçildi. Bu görevi sürdürürken 1990 da Genel Merkez Olağanüstü Genel Kurulu’nda Genel Mali Sekreterliğe getirildi. Kumlu, TES-İŞ’in 7. Olağan Genel Kurulu’nda Genel Başkanlığa seçildi. TÜRK-İŞ’in 1999 yılında yapılan genel kurulunda Genel Mali Sekreterliğe seçilen Kumlu 19. Olağan Genel Kurulda da Genel Sekreterlik görevine getirildi. Kumlu evli ve iki çocuk babasıdır.

HABER

Türk-İş'in yeni genel başkanı Kumlu

www.haber7.com 09 Aralık 2007

Türk-İş Genel Başkanlığı'na Mustafa Kumlu seçildi. 2002'de Türk-İş Genel Başkanı olan Salih Kılıç, Türk-İş'in 20. Olağan Genel Kurulu'nda seçimi kaybetti.

Türk-İş Genel Başkanlığı'na Mustafa Kumlu seçildi. Türk-İş'in 20. Olağan Genel Kurulu, yönetim organlarına yapılan seçimlerle çalışmalarını tamamladı. Türk-İş Genel Başkanlığına son yönetimde Genel Sekreterlik görevini yürüten Mustafa Kumlu seçildi.

Önceki
Önceki Konu:
Muharrem Tan
Sonraki
Sonraki Konu:
Yusuf Ziya Özcan

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: