08/12/2009 20:21
08 Kasım 1980 İstanbul doğumlu. Beylerbeyi İlkokulu, Vefa Anadolu Lisesi, Adnan Menderes Anadolu Lisesi, Edirne Fen Lisesi ve Özel Üsküdar Fen Lisesi'nde okudu.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Anasanat Dalı'nda Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini tamamlamış, eğitimi süresince, Prof. Yıldız Kenter, Prof. Mehmet Birkiye ve Doç. Suat N. Özturna ile çalışmıştır. Halen aynı bölümde, Sanatta Yeterlik eğitimine devam etmektedir.

Haliç Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nde kadrolu Öğretim Görevlisi olarak, Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü'nde de ders saat ücretli Öğretim Görevlisi olarak görev yapmakta, Oyunculuk dersleri vermektedir.

Haliç Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nde 2006-2008 yılları arasında Araştırma Görevlisi olarak çalışmış, Doç. Müşfik Kenter'in asistanlığını yapmıştır.

Akademi Marmara Tiyatro Bölümü'nde 2006-2008 yılları arasında Oyunculuk dersleri vermiştir.

Tobav Oyunculuk Atölyesi Sertifika Programı'nda Oyunculuk dersleri vermektedir.

Tiyatro-Ti, Hayal Sahnesi, İstanbul Devlet Tiyatrosu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda rol aldı.

Rol aldığı oyunlar ve oynadığı rollerden bazıları şunlardır:

Cadı Kazanı (John Proctor), Kral Lear (Lear), Üç Kızkardeş (Nikolay Lvoviç Tuzenbah), Vişne Bahçesi (Piyotr Trofimov), Bizim Şehir (George Gibbs), Hangisi Karısı (Stanley Gardner), Hamlet (Rosencrantz), Sevgili Doktor, Bekleme Odası, Haydutlar, Bugün Git Yarın Gel, Bizans Düştü, Candan Can Koparmak, IV. Murat.

Andrzej Sadowski, Adrian Brine, Roberto Ciulli ve Erol Keskin'in reji asistanlıklarını yaptı.

Savaş Dinçel'in yazdığı "UÇURTMANIN KUYRUĞU", Jean Anouilh'in yazdığı "ANTİGONE" ve Civan Canova'nın yazdığı "FUL YAPRAKLARI" adlı oyunları yönetti.

Yönetmiş olduğu 'ANTİGONE' adlı oyun, 2008 AFL Kültür Merkezi Üniversitelerarası Tiyatro Buluşma Günleri'nde En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini aldı.

Yazmış olduğu "20. YÜZYIL TİYATROSUNDA ESTETİK DÜŞÜNCE" adlı kitap, 2006'da Mitos-Boyut Yayınları tarafından yayınlandı.

Yazmış olduğu "YENİDEN SEV BENİ" adlı roman, 2006'da Arion Yayınları tarafından yayınlandı; 2008'de ikinci baskısını yaptı.

Yazmış olduğu 'Yalnızlığa Ergi' adlı öykü, İz Edebiyat 2003 Edebiyat Yıllığı'nda yayınlandı.

Çevirmiş olduğu, Stella Adler'in "AKTÖRLÜK SANATI" (THE ART OF ACTING) adlı kitabı, 2007'da Mitos-Boyut Yayınları tarafından yayınlandı.

Çevirmiş olduğu, Ray Cooney'in "HANGİSİ BABASI" (CAUGHT IN THE NET) adlı oyunu, Bodrum Avni Dilligil Oyuncuları, Giresun Belediye Tiyatrosu ve Yalova Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından sahnelendi.

2000 yılında, Polonya'nın Krakow şehrinde yapılan 3. Avrupa Alternatif Tiyatrolar Festivali'nde oyuncu olarak yer aldı (TİYATRO Tİ - BEKLEME ODASI).

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 18. Gençlik Günleri'nde oyuncu (HAYAL SAHNESİ- HANGİSİ KARISI), 2008 İstanbul Üniversiteleri Tiyatro Şenliği'nde ve 2008 AFL Kültür Merkezi Üniversitelerarası Tiyatro Buluşma Günleri'nde yönetmen olarak yer aldı (HALİÇ ÜNİVERSİTESİ KONSERVATUARI - ANTİGONE).

"YAĞMUR ZAMANI" adlı televizyon dizisinde rol aldı.

Önceki
Önceki Konu:
Kenan Işık
Sonraki
Sonraki Konu:
Fikri Karaman

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: