Necati Çetinkaya - Bilgiler
08/12/2009 20:18
Manisa Milletvekili-AKP

Mehmet Necati Çetinkaya KADIKÖY - 1943, Cumaali, Bedriye - İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi - İngilizce, Arapça, Farsça - Mülki İdare Amiri, Vali - Kaymakam, Çalışma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Vekili, Hatay, Giresun İI Emniyet Müdürü, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı, Ordu, Konya, Olağanüstü Hal Bölge, Bursa ve Manisa Valisi - XX nci Dönem Konya Milletvekili - TBMM Adalet, İçişleri Komisyonları Eski Başkanı, Güney Afrika-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Eski Başkanı - Evli, 4 Çocuk.

HAKKINDA YAZILANLAR

DYP’li Çetinkaya da artık Yenilikçi

Hürriyet 17.07.2001

Yenilikçiler, Meclis’ten yaptıkları transferlere DYP Manisa Milletvekili Necati Çetinkaya'yı da ekledi. Son istifayla DYP'nin sandalye sayısı 80'e düşerken, Bağımsızlar 117 sandalye ile Meclis'in üçüncü grubu durumuna yükseldi.

Çetinkaya, istifa dilekçesini bu sabah TBMM Başkanlığıve DYP Grubu'na gönderdi. Çetinkaya daha sonra Politik Araştırmalar Merkezi'nde, yenilikçilerin önde gelen isimlerinden bağımsız milletvekilleri Abdullah Gül, Bülent Arınç, Abdülkadir Aksu ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Ülkenin son derece büyük bir ekonomik ve sosyal sıkıntıyla karşı karşıya olduğunu dile getiren Çetinkaya, tüm kesimlerin belini büken kriz ortamının kimsenin yararına olmadığını söyledi.

Siyaset kurumunun da bu korkunç tablodan nasibini aldığını anlatanÇetinkaya, siyasetin çözüm üretemediğini, itibar kaybına uğradığını savundu.

Milletin kendisini bu darboğazdan kurtaracak güçlü bir yönetime ihtiyaç duyduğunu kaydeden Çetinkaya, şöyle konuştu:

''Bunu sağlayacak gücün de milli iradenin güçlü temsilcisi olacak,Türk siyasetinin önünü açacak, her kesimi kucaklayacak, ülke meselelerini çözecek güçte ve kudrette demokratik sistemlere uygun birşekilde, merkez bir teşkilatlanmayı milletimiz şiddetle arzulamaktadır. Bu da yenilikçi hareketin teşkil edeceği siyasi yapılanmadır.''

Önceki
Önceki Konu:
Ekrem Pakdemirli
Sonraki
Sonraki Konu:
Cavit Kavak

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: