08/12/2009 20:21
1 Mart 1966 tarihinde Elazığ'da doğdu. Liseye başladığı yıl Tekstil kariyerine adım attı ve sonra aldığı tüm eğitimler Tekstil, özellikle baskı ve boya alanlarında gerçekleşti. Sırasıyla aşağıdaki eğitimleri aldı.

- Sabancı Anadolu Tekstil Meslek Lisesi-Boya/baskı 1984 ADANA

- M.Ü Egitim Fakültesi Tekstil Bölümü-Boya/Apre 1987/İSTANBUL

- Manhattan Collage/Bussines English 1998/NEW YORK

- Fashion Institute of technology/Fashion Merchandising 1998/NEW YORK

- 1998 yılında ABD -New York eğitim gördüğü süre zarfında ise OSCAR by

OSCAR DE LA RENTA'da designer assistant olarak çalıştı.

- Istanbul Bilgi Üniversitesi-Tasarım Kültürü ve yönetimi programı 2006-2007

Necla Yılmaz, Profesyonel iş yaşamına 1988 yılı sonlarında Adana GÜNEY SANAYİ ENTEGRE TESİSLERI'nin baskı/desen bölümünde başladı. Tüm tecrübelerini, tekstilin hemen tüm alanlarında faaliyet gösteren bu firmada edindi. Daha sonraları çeşitli firmalarda tasarımcı ve colorist olarak çalıştı.

2002 yılından beri worldwide bir şirket olan STORK PRINTS bünyesinde desen/engraving (gravür)/varyant konularında, yurt içinde ve yurtdışında eğitimler vermektedir. Eğitimlerini Baskılı kumaş üreten tekstil firmalarının desen ve varyant bölümlerinde çalışan elemanlara vermektedir. Aplikasyon eğitmenliği görevine halen STORK PRINTS AVUSTURYA bünyesinde devam etmekte ve yanısıra kendi firması olan NY4HOME için desen koleksiyonlari hazırlamaktadır.

Desenlerinin tamamını STORK PRINTS AUSTRIA'da geliştirilen ve Dünya'da vektörel ortamda çalışma ortamı sağlayan tek program olma özelliğine sahip olan BEST IMAGE programını kullanarak oluşturmaktadır.

NY4HOME şirketi ile ilgili ilk faaliyetler, 2003 yılında Necla Yılmaz tarafından hobby niteliğinde başlatılmıştır. Ve bu faaliyetler 2005 yılı ortalarına kadar devam etmiştir.Ancak 2005 yılında 2 yıldan beri süregelmekte olan çalışmalardan bir seçim yapılıp, 20-25 desenlik bir koleksiyon oluşturularak , Türkiye ev tekstili pazarında etkili ve önemli yerleri olan Unique Art, Premier Home, Kelebek Mobilya, Yataş, Glores&Rosinia markalarına sunulmuş ve çok olumlu tepkiler almıştır.Böylece, ev tekstili-baskı desenleri üretilen pazarda, özgün, sıradışı, en iyi ve mükemmel olmayı hedef alarak 2006 yılı başlarında NY4HOME kurulmuştur.

Önceki
Önceki Konu:
Filiz Pelit

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: