08/12/2009 20:21
1971 yılında Ankara’da doğan Yurt, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Sağlık Bakanlığında çalışmaktadır.Sağlık Bakanlığı Bilgi ve İletişim Teknolojileri stratejisini geliştirmiştir. Türkiye Sağlık Bilgi Sistemi çalışmalarını başlatmış ve koordinasyonunu gerçekleştirmiştir. Sağlık Bakanlığı Bilgi ve İletişim Teknolojileri organizasyon yapısının geliştirilmesine katkıda bulunmuştur. e-Avrupa+, e-Türkiye ve e-Dönüşüm Türkiye Projesinde aktif yer almıştır/almaktadır. e-Dönüşüm Türkiye Projesi Kısa Dönem Eylem Planı hazırlık çalışmalarında yer almıştır.

e-Sağlık Çalışma Grubunun koordinasyonunu gerçekleştirmektedir. Türkiye’nin e-Sağlık Projesi teklifini hazırlamıştır. Proje ITU (International Telecommunication Union) tarafından kabul edilmiştir. Sağlık Bakanlığı adına projenin koordinasyonunu yürütmektedir. e-Devlet, e-Sağlık ve Bilgi Toplumu Teknolojileri alanında çeşitli yurtiçi ve yurtdışı konferans ve toplantılara katılmış, seminerler vermiştir. Türkiye Bilişim Derneği üyesidir. Türkiye Bilişim Derneği Kamu-BİB çalışmaları çerçevesinde e-Kurum çalışma grubunun koordinasyonunu gerçekleştirmiştir. Kamu-BİB yürütme kurulu üyesidir.

Önceki
Önceki Konu:
Aslan Mashadov
Sonraki
Sonraki Konu:
Deniz Şahin

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: