08/12/2009 20:21
1977 yılında doğdu. Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih, Cografya Fakültesi'nden Bilgi Uzmanı olarak mezun oldu.

Özel sektörde bilişim ve İnternet teknolojileri alanında üst düzey yöneticilik yaptı. Bilişim teknolojileri, E-yayıncılık, E-ticaret, Multimedya ve portal teknolojileri alanlarında bir çok projede görev aldı.

Ülkemizde İnternet'in gelişmesi ve ilgili teknolojilerin yaygınlaşması için gönüllü olarak bir çok panel ve konferansa konuşmacı olarak katıldı. 2003 yılında başkanlık yaptığı ve Yurtsan Atakan (Hürriyet Gazetesi), Serdar Kuzuloğlu (Radikal GAzetesi), Erdal Kaplanseren (NTV)'inde konuşmacı olarak katıldığı "İnternet'te İçerik ve Sorunlar" başlık panelle ilk kez İnternet'teki içerik konusuna dikkat çekti.

2004 yılında Pcnet Dergisi tarafından yapılan Amatör Web Tasarım Yarışması'nda jüri üyeliği yaptı.

2005 yılından bu yana her yıl yapılan Eğitimde Bilişim Kültürü Oluşumu (EBİKO) Uluslararası Bilişim Olimpiyatları yarışmasında jüri üyeliği yapmaktadır.

2006 yılında ilki gerçekleştirilen 1. Ulusal E-imza Sempozyumu'nun organizasyonunda Danışma Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Türk şirketlerinin kabiliyet ve kapasiteleri konusunda bir farkındalık yaratılması amacıyla yapılması planlanan SİNERJİTürk Konferansı Danışma Kurulu üyesidir.

Atatürk Bilgi Bankası, Osmanlı Tarihi Bilgi Bankası, Ermeni Sorunu Bilgi Bankası, Çanakkale Savaşları Bilgi Bankası, E-imza Portalı İçerik ve Proje koordinatörlüğünü yaptı.

3 ayda bir yayınlanan, hakemli ve akademik bir yayın olan Uluslararası İlişkiler Dergisi'nin Genel Koordinatörlük görevini yürüttü.

Evli ve iki çocuk babası olan Orhan Samast FORSNET Bilgi Teknolojileri firmasında halen Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. E-İmza Ulusal Koordinasyon Kurulu, E-Ticaret Koordinasyon Kurulu ve Yazılım Eser Sahipleri Meslek Birliği kurucu üyesidir.

Önceki
Önceki Konu:
Ara Sarafiyan
Sonraki
Sonraki Konu:
Filiz Pelit

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: