08/12/2009 20:18
Viyolonsel sanatçısıdır.

Tanasis Valtinos’un Ağız Dalaşı adlı kitabını, Nikos Temelis’in Arayış adlı romanını ve Petros Markaris’in Gece Bülteni adlı romanını Yunanca’dan Türkçe’ye çevirmiştir.

Yakovos Kambanellis'in oyunu Savaş Baba çevirisiyle Türkiye'de, Aziz Nesin'in romanı, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz ve Yıldırım Keskin'in oyunu Aklı Başında Bir Adam çevirileriyle de Yunanistan'da en iyi çeviri ödülü almış, iki anadilli bir yazar.

Yunanca özel ders de verir. Yunanca dersleri, Aziz Nesin Vakfı’nda vermektedir.

HAKKINDA YAZILANLAR

1.Deniz Gezmiş'ten Yaşar Kemal'e Portreler

Oral Çalışlar

Çağdaş Yayınları

Deniz Gezmiş, Yaşar Kemal, Aziz Nesin, Yılmaz Güney, Mehmet Ali Aybar, Sabahattin Ali, Fikret Otyam, Panayot Abacı, Lefter ve... Bu kitapta onların öykülerini okuyacaksınız. Bütün bu portrelerin, bir dönemin güzel bir resini vereceğine inanıyoruz. Bazılarını yakından tanıdınız, bazılarının adını ise hiç duymadınız. Onlar bizi bize anlatıyor. Bir dönemin tanıklığını da içeren bu portreleri beğeneceğinizi umuyoruz.

Önceki
Önceki Konu:
Panait Istrati
Sonraki
Sonraki Konu:
Reha Aytaman

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: