08/12/2009 20:22
Paolo Gatti 18 Haziran 1955'de Roma'da, sanatçı bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Roma Santa Cecilia Konservatuarı Kompozisyon Bölümüne devam etmiş ve Guglielmo paparano, Gianni Nucci, Bruno Battisti, Da Mario, Francesco Romano,Enry Rivas (Alirio Diaz'ın öğrencisi) gibi farklı ustalarla klasik gitar çalışmalarını geliştirmiştir.

Ayrıca Rai radiouno'nun hafif müzik orkestrası eski direktörü Carlo Esposito'dan temel armoni dersleri almıştır.Otuz beş yıl boyunca birlikte çalışacağı Romalı aktör Fiorenzo Fiorentini'nin sanatsal çalışmaları sayesinde, kendini genç yaşta Roma halk müziği kültürünün kaynaklarının tarihini ve müziksel kalıplarını araştırmaya adamıştır.

Roma Melodileri konserini Roma Müzik Parkı Oditoryumu Giuseppe Sinopoli Salonu'nda Strazburg Avrupa parlementosu'nda, Pippa Caruso'nun yönetimindeki Nova Amadeus Senfoni Orkestrası'nın gitar salosuna eşlik ettiği ' Roma Şarkıları Galası ' etkinliği sebebiyle Roma Opera ve tiyatrosu'nda Giği Proietti, Nicola Piovani, Fiorella Mannoia, Renato Zero ile beraber Piezza del popolo'da düzenlenen Roma Şenliğinde ve Moskova Galina Vishnevskaja Şarkı Merkezi gibi önemli yerlerde sunmuştur.

Roma Belediye Başkanı Walter Veltroni tarafından Roma'daki kültür alanında önemli kişiliklere verilen 'Sempati Ödülü'nü' almıştır. Gianni Rivera ve Antonella Venditti'yle beraber G.G.Belli Akademisi tarafından 'Fahri Doktora ' layık görülmüştür.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: