Phoenix ışıkları - Bilgiler
01/05/2023 23:01

Phoenix ışıkları (İngilizce: Phoenix Lights), 13 Mart 1997 tarihinde Arizona, ABD'de meydana gelen gizemli bir olaydır. Binlerce insan, Phoenix semalarında görülen büyük, parlak ve sessiz ışıkların, UFO'ların işi olduğuna inanmıştır. Bu olay, UFO'lar hakkında yapılan tartışmaların en ünlü örneklerinden biridir.

Olay, akşam saatlerinde başlamıştı. İlk olarak Prescott'ta görüldü ve daha sonra Phoenix semalarına doğru hareket etti. İnsanlar, gökyüzünde büyük bir V şeklindeki ışık dizilerini gözlemlediler. Bu ışıklar, sessizce ilerliyor ve büyük bir alana yayılmıştı. Bazıları bu ışıkların, ticari uçaklar, askeri uçaklar veya balonlar gibi şeyler olabileceğine inanmış olsa da, diğerleri bunun bir UFO gösterisi olduğuna ikna olmuştu.

Olayın ardından birçok kişi, yerel haber kanallarına ve polise, garip ışıkları gördüklerini bildirdi. Hatta Arizona Valisi Fife Symington bile olay hakkında bir basın toplantısı düzenleyerek, olayın sıradan bir şey olmadığını ve ABD Hava Kuvvetleri'nin buna bir açıklama getirmesi gerektiğini söyledi.

Olayın ardından, ABD Hava Kuvvetleri, ışıkların bir dizi düzenli askeri tatbikatın parçası olduğunu iddia etti. Ancak bu açıklama, olaya tanık olanların birçoğu tarafından kabul edilmedi. Phoenix ışıkları, UFO'lar hakkında yapılan tartışmalarda hala popüler bir konudur ve birçok insan hala bu olayın gerçekte ne olduğuna dair bir açıklama beklemektedir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Son Ziyaretler: