08/12/2009 20:21
Murat Emiroğlu, 15 Haziran 1961 tarihinde Ankara'da doğdu. İlköğrenimini 1972 yılında Ankara Ahmet Vefik Paşa İlkokulu'nda, orta ve lise öğrenimini 1979 yılında Ankara Anadolu Lisesi'nde tamamladı. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne girdi. Tıp eğitimi devam ederken, Genel Cerrahi Staj Programı'nın bir kısmını İtalya'daki Ferrara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Prof.Dr. Ippolito Donnini'nin başkanlığındaki Cerrahi Departmanı'nda tamamladı. 1985 yılında mezun oldu. "Zorunlu Hizmet Yasası" uyarınca tayin edildiği Ağrı Devlet Hastanesi'nde bir yıl süre ile çalıştı.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı'nın 1986 yılında açtığı sınavı kazanarak "Araştırma Görevlisi" kadrosuna atandı. Plastik Cerrahi eğitimi devam ederken, Haziran 1992'de Japonya'ya giderek Tokyo Showa Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Departmanı'nda Prof.Dr.Takuya Onizuka başkanlığında, özellikle dudak-damak yarıkları olmak üzere doğmalık anomaliler, kraniyofasiyal cerrahi ve mikrocerrahi; Prof.Dr.Motohiro Nozaki'nin başkanlığında Tokyo Women's Medical College'da ve Dr.Kitaro Ohmori'nin başkanlığında Tokyo MetropolitanPolice Hospital'da mikrovasküler serbest doku aktarımları; Dr.Kiyotaka Watanabe'nin "Seven Bell Clinic" adlı özel kliniğinde estetik cerrahi konularındaki çalışmalara bir yıl süre ile katıldı. "International Onizuka Society" üyeliğine kabul edilerek Mayıs 1993'te Türkiye'ye döndü.

"Mikrovasküler Anastomozlarda Tromboz Gelişimini Engellemek Amacıyla Streptokinaz Kullanımı" konulu tezini sunarak Haziran 1993'te uzmanlık sınavına girdi. Aynı Anabilim Dalı'nda "Uzman" olarak çalışmaya başlayan Dr.Emiroğlu, Ocak 1997'de "Yardımcı Doçent" kadrosuna atandı, Kasım 1998'de "Üniversite Doçenti" ünvanı aldı, Kasım 1999'da "Doçent" kadrosuna atandı. 2002-2006 yıllarında "Başhekim Yardımcısı" görevini yürüttü. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı bünyesinde Kasım 2003'te kurulan "Meme Rekonstrüksiyon Ünitesi" ne "ünite sorumlusu" olarak atandı. Dr. Emiroğlu 2004 yılında "Profesör" kadrosuna atandı.

Halen Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı'nda çalışan Murat Emiroğlu evli ve bir çocuk babasıdır.

Önceki
Önceki Konu:
Ekrem Dumanlı
Sonraki
Sonraki Konu:
Oya Küçümen

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu