08/12/2009 20:18
I953 yılında İstanbul-Fatih'te doğmuştur.. Fatih'in eski ve tanınmış ailelerine mensuptur.. İlk, orta ve lise tahsilinden sonra 20 yıla yakın ticaret yapmıştır.. Sami Özey, profesyonel gazete yazarlığına I994-96 yılları arası ZAMAN gazetesinde spor yazıları yazarak başlamıştır.. Gazete yazarlığına daha sonra YENİ ŞAFAK ve AKİT gazetesinde devam eden Sami Özey, şu an VAKİT gazetesi İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ görevini yürütmektedir ve aynı gazetenin köşe yazarıdır..

Spor, siyaset ve aktüel konularda yazılar yazan Sami Özey, ulusal radyo kanallarından MARMARA FM, RADYO 7 ve MORAL FM’de “SPOR GÜNLÜĞÜ” başlığıyla toplumun her kesiminden ve her mevkiden insanların konuk olduğu programlara başarıyla imza atmıştır..

Sami Özey, pekçok ödülün de sahibidir.. Bu ödüllerin bazıları şunlardır;

Bahçelievler Belediyesi Meclisi, aldığı kararla, yazılarında dostluğu, centilmenliği ve kardeşliği ön plana çıkartan ve böylece Türk sporuna katkıda bulunan Sami Özey’in ismini Bahçelievler İlçesindeki bir parka vermiştir..

MÜSİAD Yönetim Kurulu’nun verdiği Özel Ödül..

İstanbul Gençlik ve Spor il Müdürlüğü tarafından verilen Türk Sporuna Üstün Hizmet Ödülü..

İstanbul Büyükşehir Belediyesi SPOR AŞ tarafından verilen Avrasya Maratonu Basın Teşvik Ödülleri.. (3 birincilik, 2 ikincilik ve 1 üçüncülük)

Sami Özey evli ve iki çocuk babasıdır..

Sonraki
Sonraki Konu:
Fevzi Tuncay

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: