Tülay Ağaoğlu - Bilgiler
08/12/2009 20:21
M. Tülay Ağaoğlu 15 Temmuz 1955 yılında Mersin'de dünyaya geldi.

İlk, orta ve lise eğitimini Ankara'da tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi hazırlık bölümünde 1 yıl eğitim gördü.

1975 yılında Sümerbank'tan kazandığı bursla 1 yıl dil eğitimi ve University of Leeds' te, Textile Process Engineering eğitimi görmek üzere İngiltere'ye gitti.

1979 yılında, eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye'ye dönerek Sümerbank fabrikalarında; Dünya Bankası ile ortak yapılmış Reorganizasyon ve Modernizasyon adlı projede aktif görev alarak çalışma hayatına başladı.

1984 yılında İstanbul'a yerleşen Ağaoğlu ilk özel sektör deneyimini, Midexco isimli ihracat firmasında Genel Müdür pozisyonunda görev yaparak edindi.

Türkiye'nin ihracat patlaması yaptığı yılların başı sayılabilecek bu dönemde başta İran ve Amerika olmak üzere bir çok Dünya ülkesine ihracat yaparak ülkesi ve şirketi adına önemli başarılara imza attı.

Aynı dönemde , Midexco firmasının kardeş kuruluşlarından olan Tekofaks/Panasonic firmasında da Başkan Asistanı olarak yurtdışı ilişkilerini yürüttü.

1988 yılında Tekofaks'a Yönetim Kurulu Üyesi ve Direktör olarak tayin edilerek Midexco'daki görevinden ayrıldı.

1995 yılında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı pozisyonuna atanana kadar bu görevini sürdürdü.

Aynı yıl, Panatel Pazarlama A.Ş.nin kurucu ortaklarından biri olarak ilk patronluk deneyimini yaşadı.

Panatel 'deki tecrübelerini pekiştirdikten ve başarılı bir çok projeye imzasını attıktan sonra, 2000 yılında Tekofaks Sistem A.Ş.'nin kurucu ortaklarından biri olarak, Panasonic markalı bir çok ürününün Türkiye genelinde distribütörlüğünü üstlendi.

2002 yılında Netcell İletişim Hizmetleri A.Ş.'nin kurucu ortağı oldu. Halen bu kurumdaki ortaklığı devam etmektedir.

2005 yılında Tekofaks/Panasonic'teki Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılarak mesaisinin büyük bir bölümünü, Panatel Pazarlama A.Ş.'nin ve eşinin başkanlığını yaptığı Bateks Tekstil A.Ş.'nin gelişimine katkıda bulunmaya harcamaya karar verdi.

2006 yılının hemen başlarında, dünyaca ünlü Leica fotoğraf makineleri ve optik ürünleri, Kiosk Information System ürünleri, Lava LCD televizyonlar, Hannspree konsept LCD televizyonlar ve Cowon MP3, MP4 ürünlerinin Türkiye Distribütörlüğünü alarak tüketici elektroniği konusunda şirketine 5 güçlü markayı daha eklemiş oldu.

2006 yılının sonlarına doğru bu 5 markanın ve Panasonic markalı ürünlerin satış sonrası servis hizmetini vermek üzere kurulan Servisim A.Ş. firmasını kurarak, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.

Halen Panatel Pazarlama A.Ş.'de İcra Kurulu Başkanı olarak ta görev yapmakta olan Ağaoğlu kişisel eğitimine verdiği önemle yurtdışı ve yurtiçinde olmak üzere sayısız eğitim, seminer, konferans ve toplantılara katılmıştır.

Başarıya odaklı kişiliği ve sürekli gelişime açık olmasıyla tanınan Ağaoğlu bilgi ve birikimlerini çalışanlarıyla paylaşarak onların gelişimlerini sağlamak ve kariyer planlarına yardımcı olmakla insana verdiği önemi çevresindeki herkese hissettirmektedir.

İşini hobisi gibi görüp yaşayan Ağaoğlu , kendisine ayırabildiği vakitlerde; tam bir doğa tutkunu olarak, organik sebze-meyve yetiştirmeyi kendine başlıca hobi edinmiştir.

Açık havada yürüyüş yapmak, müzik dinlemek, sinemaya gitmek keyif aldığı sosyal aktiviteler arasındadır.

Önceki
Önceki Konu:
Mehlika Korol
Sonraki
Sonraki Konu:
Bekir Batu

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: