Work and travel nedir? - Bilgiler
02/03/2013 2:00
Work and travel, Türkçe karşılığı "çalışmak ve gezmek" olan bir tür eğitim programıdır. Bu program Amerikan hükümeti tarafından yürütülmekte olup, programa katılan öğrencilerin yeni kültürlerle tanışarak kendilerini ve ingilizcelerini geliştirmeleri aynı zamanda maddi birikim yapmaları hedeflemektedir.

Work and travel programı 18-28 yaş aralığında ve akademik not ortalaması 2.0'ın üstünde olan üniversite öğrencilerine hitap etmektedir. Bu koşulları sağlayan her öğrenci konsolosluk ya da bu işi yürüten şirketler vasıtasıyla programa başvurabilir. Programa dahil olan öğrenci maksimum 4 ay boyunca hiçbir kısıtlama getirilmeden bir Amerikan vatandaşı gibi çalışma, konaklama ve yaşama hakkına sahip olur. Program süresince Amerika'yı ve kültürünü tanıma, dostluk kurma, ingilizcesini ve iletişim kabiliyetini geliştirme, para kazanma fırsatı yakalar. Fakat böyle bir deneyimi yaşamak en önemlisidir.

Work and travel programına katılan öğrenciler genellikle eğlence ve turizm sektöründe, restoran ve tatil kampı gibi işletmelerde çalışıyor. Yapılan işe göre aylık maaşlar 900 ile 2,000 dolar arasında değişiyor. Özellikle Alaska'da balık işlerinde çalışanlar yüksek ücretler alıyor fakat yapılan işler ve çalışma koşulları ağırlaşıyor.

Work and travel programına katılacak öğrencilerin işlem ve ilk ay Amerika'da yaşama masrafı olarak ortalama 2,500 dolarlık bir bütçe ayarlaması yeterli olmaktadır.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu