08/12/2009 20:18
Bitlis Milletvekili

AHLAT - 1949, Müslüm, Cemile - Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Mimarlık Bölümü - Orta İngilizce - Mimar - Bitlis, Muş Bayındırlık İI Müdürü, Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü İnşaat Dairesi Başkanı, Emniyet Genel Müdürlüğü İnşaat Emlak Dairesi Başkanı - XIX, XX nci Dönem Bitlis Milletvekili - TBMM Başkanlık Divanı Eski Katip Üyesi - Evli, 4 Çocuk.

XXX

58. Ve 59. HÜKÜMET BAYINDIRLIK VE İSKAN BAKANI ZEKİ ERGEZEN

Zeki Ergezen, 1949 yılında Ahlat'da doğdu.

Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Mimarlık Bölümü'nü bitiren Ergezen, Bitlis, Muş Bayındırlık İl Müdürü, Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü İnşaat Dairesi Başkanı, Emniyet Genel Müdürlüğü İnşaat Emlak Dairesi Başkanı olarak çalıştı.

19 ve 20 ve 21. dönem Bitlis Milletvekili olan Ergezen, TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyeliği de yaptı.

Ergezen, evli ve 4 çocuk babası.

- - - - - - - -

Farklı bir kaynaktan derlenen biyografisi:

1949'da Bitlis'in Ahlat ilçesinde doğan Ergezen, Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Mimarlık Bölümü mezunudur. Mezun olduktan sonra Muş Bayındırlık İl Müdürü, Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü İnşaat Dairesi Başkanı, Emniyet Genel Müdürlüğü İnşaat Emlak Dairesi Başkanı görevlerinde bulunan Ergezen 19. ve 20. Dönem Bitlis Milletvekili olark meclise girdi. Ergezen 58. Hükümet tarafından Bayındırlık ve İskan Bakanı olarak atandı.

Kategoriler:
Etiketler:
Önceki
Önceki Konu:
İsmail Alptekin

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Coğafya Tarih Sitesi Matematik Sorusu Türkçe Sitesi