25 Haziran 1961’de Kırklareli Vilayeti Babaeski kazası Karahalil Kasabası’nda doğdu. İlk ve Ortaokulları Karahalil’de okudu. Lise tahsilini Edirne Erkek Öğretmen Lisesinde tamamlayarak, 1980’de Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyet Fakültesi Tarih Bölümü’nü kazandı.

1984’te Fakülteden mezun olarak 1985-1987 yıllarıı arasında Milli Eğitim Bakanlğı Pasinler Lisesi Tarih Öğretmenliği vazifesi ile devlet memuriyetine başladı. 1987’de Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi’nde tarih Araştırma Görevlisi oldu.

Bu dönemde 1988-1990 yıllarında Yüksek lisansı’nı, 1990-1994 yıllarında da Doktorasını tamamladı. Bir süre bu Fakültede Tarih Yardımcı Doçenti ünvanı ile Öğretim Üyeliği yaptı.

1996’da Naklen tayin olunarak Pamukkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih bölümü Yardımcı Doçent kadrosuna atandı. Halen aynı kadroda çalışmaktadır.

Milli Mücadele ve Türkiye cumhuriyeti ili ilgili çeşitli kitap ve makaleleri yayınlanmıştır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Adınız:
Mesajınız:
 
Popüler Sayfalar:
© 2021 Bilgiler
Coğrafya