08/12/2009 20:22
Ellek Kasabasında 1963'te doğdu. İlkokulu Köyünde, Ortaokulu Düziçi İlçesinde, Liseyi Osmaniye de tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Sağlık İdaresi Yüksek Okulu (İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sağlık İdaresi Bölümünden ) 1983'te mezun oldu. Aynı dönemde H.Ü. Eğitim Fak.den eğitim sertifikası aldı.

Vatani görevini 178. dönem olarak Edirne Uzunköprü'de İnzibat Asteğmen olarak tamamladı.1985 yılında Bingöl Devlet Hastanesine hastane idarecisi olarak atandı.1987 ye kadar Bingöl Devlet Hastanesi Müdürlüğü, 1987-1999 yılları arasında Hatay Dörtyol Devlet Hastanesi Müdürlüğü, 1988'de geçici görevle Hatay Devlet Hastanesi Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

1999 yerel seçimlerde Fazilet Partisinde Ellek Belediye Başkanlığına seçildi. Fazilet Partisinde genel kurul delegeliğinde bulundu.

Ak Partinin kuruluş çalışmalarına katıldı. Osmaniye'de parti teşkilatlarının oluşmasında görev aldı. Partinin kurulması ile beraber Ak Partiye geçti. 1. olağan kongrede Ak Parti genel kurul delegeliğine seçildi. Türkiye Büyük Millet Meclisinde Ak Parti grup toplantısında Belde Belediye Başkanları adına konuşma yaptı.

Fazilet Partisi ve Ak Partide Belde Belediye başkanlarını temsili ile görevlendirildi.

2004 seçimlerinden sonra Osmaniye Devlet Hastanesi Müdür Yardımcılığına, 2005 yılında da Osmaniye İl Sağlık Müdür Yardımcılığı görevlerine atandı.

Bu görevi sırasında Kalite Yönetimi çalışmaları, ISO 9001-2000 temel eğitimleri, akreditasyon ve Dünya Bankası ile HSMM' nün flagship(sağlık reformu ve finansman yönetimi) eğitimlerine katıldı.

Sağlık Bakanlığı adına İl Kalite Koordinatörü ve Veri İzleme Değerlendirme Temsilcisi olarak Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Recep AKDAĞ'ın İl değerlendirme programlarına (Çanakkale - Hatay ) iştirak etti.

Aynı zamanda Osmaniye ilinin aile hekimliğinde pilot il ilan edilmesi çalışmalarında aktif olarak görev aldı.

Şuan Osmaniye Çocuk Hastalıkları ve Kadın Doğum Hastahanesi Müdürü Olarak Görev Yapan Yeşildemir, öğretmen olan Keziban YEŞİLDEMİR hanımefendi ile evli ve ikisi halen Tıp Fakültesi öğrencisi olan dört çocuk babasıdır.

Sonraki
Sonraki Konu:
Miyase Sertbarut

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu