Apandisit nedir? - Bilgiler
23/03/2013 1:00
Apandis, kalın bağırsakların alt bölümünde yer alan küçük bir bölgedir.Bu bölgede iltihaplanmalar olduğunda apandisit denilen hastalık meydana gelir.Hastalığı gidermek için ameliyat ile apandisin alınması gerekir.

Apandisit hastalığı, mikropların yol açtığı iltihaplar ile oluşur ve tekrarlanan ağrılar verir.Hastalığın ilerlemesiyle birlikte halk arasında apandis patlaması olarak bilinen durum gerçekleşir.Ağır karın ağrıları ile başlayan bu hastalık kısa süre içerisinde mutlaka tedavi edilmelidir.Aksi halde ölümle sonuçlanabilir.

Apandisit, ülkemizde de sıklıkla görülen hastalıklardan biridir.Her karın ağrısında apandisit hastalığı endişesi yaşanmamalıdır.Apandisit tanısı koyulması için araştırma yapılması gerekir.Çocuklarda ağrıların sebebi bağırsak kurtları olabilir.İyileşme için iltihaplı apandisin ameliyat ile alınması gerekir.Ameliyattan sonra da bu bölge temiz tutulmalıdır.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: