07/10/2014 14:00
Şimdi, bir karar vermenin tam zamanıdır. Şu anda kendi kendinize yenilmişlik ya da çöküntü hislerine kapılmayacağınıza söz verme zorundasınız. Bu karşılaştığınız güçlükler karşısında, gerçekçi olmamak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Bu, yaşamımızı değiştirecek eylemleri yapmaktan sizi alıkoyan yenilgi ve çöküntü duygularını şimdi anladığınız anlamına gelir. Bazı şeyler şu anda imkansız görünse bile onları bir gün gerçekleştirebileceğinize inanmalısınız. Gördüğünüz gibi hepimiz sorunlara, hayal kırıklıklarına ve hüsranlara sahibiz; fakat başarısızlıklarımızla nasıl ilgilendiğimiz kadar, yaşamımızı değiştiren başka bir şey yoktur.

Sizinle bu prensibin nasıl eyleme geçirildiğini mükemmel bir örneğini paylaşmak istiyorum. Yıllar önce genç bir adam ünlü bir müzisyen olmak istedi. Bu nedenle yoluna devam etmek için okulunu bıraktı. Hiç deneyimsiz yüksek okul terk birisinin gece kulüplerinde iş bulması çok güçtü. Kendisini şehrin kenar mahallelerinde sarhoşluktan varlığından bile haberdar olmayan kişilere, tüm kalbi ve ruhuyla şarkı söylediği ve piyano çaldığı bir ortamın içinde buldu. Ne kadar hayal kırıklığı ve küçük düşme hisleri duyduğnu hayal edebiliyor musunuz?

Çökmüş ve duygusal olarak Yıkılmıştı. Parası olmadığı için çamaşırhanelerde uyuyordu. Yaşama gücü veren tek şey, dünyada bildiği en güzel kadın olan, kız arkadaşının aşkıydı. Fakat bir gün kız arkadaşı da onu terk ettiğinde, kendisi için yaşamın sona erdiğini hissetti. İntihar etmeye karar verdi. Eyleme geçmeden önce faydalı olur düşüncesiyle, bir ruh hastalıkları hastanesine başvurmaya karar verdi. Hastanede yaşamı değişti. Değişim tedavi nedeniyle değil, fakat sadece kendisinin dışında ne kadar kötü şeylerin- olabildiğini gördüğü için gerçekleşmiştir Gerçekte bir sorunu olmadığını fark etti. O gün, bir daha kendisinin asla ve asla tekrar aşağı durumlara düşmesine izin vermeme kararı aldı. Çalışmak zorunda olduğu sürece, elinden geldiği kadar çok çalışmaya karar verdi ve sonunda bir müzisyen için düşünebileceği kadar başarılı bir müzisyen oldu. Birlikte olduğu insanı hayal kırıklığına uğratan hiç kimse için intihar etmeye değmez.Hayat daima yaşamaya değer. Daima saygı duyulacak bir şeyler bulunur.

Bu nedenle, sözünde durdu. Ödülleri de hemen gelmedi, fakat eninde sonunda gerçekleşti. Gerçekten de, onun müziğini şimdi tüm dünya biliyor, onun adı Billy Joel'dir. .

Hepimiz sürekli olarak, TANRISAL GECİKMELERİN, TANRI'NIN REDDETTİĞİ anlamına gelmediğini hatırlamalıyız. Yani başarısızlık diye bir şey yoktur. Bir şeyler yapmaya çalışırsınız ve bir işe yaramaz, fakat ileride daha etkin ve gerçekten başarılı olmanızı sağlayacak olan şeyleri, ondan öğrenirsiniz.

Gerçekten de yıllarca bana yardımcı olan bir deyiş vardır:

BAŞARI, İYİ BİR YARGININ SONUCUDUR.

İYİ YARGI, DENEYİMİN BİR SONUCUDUR.

DENEYİM, GENELLİKLE KÖTÜ BİR YARGININ SONUCUDUR.

Bu deyişi aklınızdan çıkarmayın, Bir şeyleri daha iyi yapmak için çabalarımızı sürdürür ve hatalarımızdan bir şeyler öğrenirsek, başarırız. Şimdi de, bizi eyleme geçiren nedenlere bakalım...

Önceki
Önceki Konu:
Beden Dili

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: