Bitkilerin bulunduğu ortamda uyumak zararlı mıdır? - Bilgiler
Bitkiler, bulundukları ortamın hava kalitesini yükseltirler fakat geceleri ortamdaki oksijeni kullandıkları için halk arasında zararlı oldukları düşünülür. Oksijeni kullandıkları doğru olsa da, tamamiyle zararlı oldukları söylenemez.

Evlerimizde yetiştirdiğimiz saksı bitkileri, yaşamlarını sürdürebilmeleri için geceleri oksijene ihtiyaç duyarlar. Bunun için bulundukları ortamdaki oksijeni kullanırlar. Ancak kullandıkları oksijen miktarı, sağlığımızı etkileyecek düzeyde değildir. Bu yüzden bitkilerle aynı ortamda uyumak zararsızdır. Fakat çok küçük, hava almayan ve bitkinin çok olduğu bir odada uyumak tehlikeli olabilir.

Bitkiler geceleri ne kadar az oksijen kullansa ve bunu sabahları fotosentez yaparak telafi etseler de astım ve nefes darlığı çeken hastalar için zararlı olabilirler. Bu yüzden bu tip hastaların yatak odalarında bitki bulundurmaması gerekir.

Önceki
Önceki Konu:
Nazar nedir?

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu