08/12/2009 20:19
23.09.1964’de Konya Karapınar’da doğdu.

ÖĞRENİM HAYATI

İlk-orta ve lise öğrenimini Konya Karapınar’da tamamladı. Daha sonda Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde Lisans, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Bilimi ana bilim dalında master eğitimini tamamladı. “Türkiye’de Çevre Yönetimi ve Çevre Eğitimi” konulu master tezi 1993 yılında yayınlandı.

İŞ HAYATI

1989 yılında Ulaştırma Bakanlığı TCDD’nda memuriyet hayatına başladı. Daha sonra sırasıyla; 1989 yılında TBMM’nin Çevre Araştırma Komisyonunda ve Hava Kirliliği Araştırma Komisyonunda danışman olarak görev aldı.

1991 yılında, Başbakanlık Çevreden Sorumlu Devlet Bakanlığında Bakan Danışmanı olarak çalıştı. Aynı yıl yeni kurulan Çevre Bakanlığına müşterek kararname ile Bakanlık Müşaviri olarak atandı. 1996 yılında Başbakanlık Basın ve Halkla ilişkiler Müşaviri olarak Başbakanlık kadrosuna geçti ve aynı yıl Basından Sorumlu Devlet Bakanlığında özel Kalem Müdürlüğü görevini yürüttü. 1997 yılında Vakıflardan Sorumlu Devlet Bakanlığında Özel Kalem Müdürlüğü ve 1999 yılında Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanlığında Bakan Danışmanlığı görevlerinde bulundu.

1999 mahalli seçimlerinde Konya Karapınar Belediye Başkanlığı seçimlerine katıldı. 2001 yılında Gümrük Müsteşarlığı Personel Dairesi Başkanı olarak göreve başladı. Gümrük Müsteşarlığında sırasıyla Müsteşarlık Müşaviri, İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı, Gümrükler Kontrol Genel Müdürlüğü Daire Başkanı ve aynı Genel Müdürlükte, Genel Müdür Yardımcısı Vekilliği görevlerinde bulundu.

Halen Gümrükler Kontrol Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı olarak görev yapan Ceyhan YALÇIN;

Evli ve bir çocuk babasıdır.

Önceki
Önceki Konu:
Murat Atak
Sonraki
Sonraki Konu:
Asım Köksal

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu