03/10/2014 12:00
"İnsan beyninin ve aslında herhangi bir canlının işleyişi hakkında edindiğim bilgiler, beni engin bir hayranlık ve şaşkınlığa sürüklemiştir. Bir nöronun yaptığı işlemler olağanüstüdür, harikuladedir, mükemmeldir... Nöronlar, doğuştan itibaren gerçekleşen sayısız sinir lifleri bağlantılarıyla daha sonra üstleneceği görevlere hazır olacak şekilde donatılmalarıyla son derece etkileyici bir sisteme sahiptirler. Sadece bilincin kendisi değil, onu desteklemek için var oldukları anlaşılan yardımcı öğeler de dikkat çekicidir."
Böyle diyor İngiliz Prof. Roger Penrose. Nöronlar, yediğimiz cansız gıdalardan yaratılan sinir hücreleri. Su, karbonhidrat ve protein gibi cansız ve şuursuz maddeleri, harikulade, olağanüstü, mükemmel bilgi işlemci yapan kudrete hayran olmamak elde değil. O, basit maddelerden mükemmel eserler meydana getiriyor. Dünyanın en gelişmiş bin bilgisayarı, bir beyin etmiyor, insan olmazsa, bilgisayar çalışmıyor. Bilgisayarı yapan ve kullanan, insan beynidir. Beyni yaratan, mucizeler sahibi Allah'tır. Bizi seviyor ve her birimize en gelişmiş bilgisayarlarla dahi kıyaslanamayacak kadar mükemmel bir beyin hediye etmiş. Sonsuz teşekkürler...

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: