Düz Eşyaların Paketlenmesi - Bilgiler
Tabağı k paketleme kâğıdının ortasına yerleştirin

Bir köşeden iki kat kâğıt tutun

Tabağı diğer tabağı kapatacak şekilde çekin

İkinci tabağı üzerine koyun

Aynı anda kalan diğer iki köşeyi alın üzerine koyduğunuz tabağın üstüne çekin.

Sarmaladığınız tabakların üst taraflarını aşağıya gelecek şekilde çevirin.

Elinizdeki tabakların hepsini sarmalayın ve aynı izlek ü uygulamaya devam edin.

Desteyi koli bant ı ile yapıştırın. Bu desteyi de kutuya yerleştirin.

Bütün düz tabaklarınızı aynı izlek ü izleyerek paketleyin. Küçük olanlar daha büyük miktarlarda deste yapılabilir.

Fincan ve bardakları Paketlemek

Fincan ve bardaklar biri diğerinin içine yerleştirilir. Sonra ikili veya üçlü deste oluşturulur. Küçük bir gazete parçası yırt ve koruyucu bir hat olarak arasına yerleştir.

İlk bardağı al ve yırtılmış bir parça kâğıda sarın.

İkinci bardağı birincinin içine yerleştir. Ve bu şekilde devam et.

İstediğiniz şekilde ikili veya üçlü deste yapabilirsiniz. Deste yaptıktan sonra hepsi tekrarda bir kâğıda daha sarmalayın.

Kalın bardaklar içinde aynı prosedürü uygulayın ve deste yapın.

Eğer likör kutularınız yoksa bardaklarınızı ve fincanlarınızı diğer tabak kutularında bulduğunuz boş yerlere yerleştirin.

Kadeh ve tabaklar: Kadeh ve tabaklarınızı ayrı şekilde paketleyin. Bardaklarda yaptığınız gibi onarlı iç içe geçirmeyin. Bardak ve fincanlarda uyguladığını paketleme prosedürün ü aynı şekilde uygulayın.

Küçük mutfak eşyalarının paketlenmesi: Bütün mutfak eşyaları toplu olarak bir kutuya paketlenir. Her bir parça paketleme kâğıdı ile ayrı olarak sarmalanır sonrada kutuya yerleştirilir. Kutudaki boş yerler küçük eşyalarla doldurulabilir.

Kavanoz ve tavaların paketlenmesi: Kavanoz ve tavalar geniş olanın içine paketleme kâğıdı yerleştirilerek birbirlerinin içine geçirilebilir. Daha sonra paketleme kâğıdı ile sarılır ve kutuya yerleştirilir.

Uzun masa lambalarının paketlenmesi: Tabak paketleme kartonları uzundur, dayanıklıdır ve her türlü lambayı paketlemek için en iyisidir.

Resimleri Paketlemek: Resimler kabarcıklı sarma naylonları kullanılarak paketlenir ve kutunu üst tarafına yerleştirilir. Eğer paketlemeyi kendiniz yapıyorsanız resmi zarara karşı korumak için ‘x’ şeklinde bantlayabilirsiniz. Resmi önyüzü aşağıya gelecek şekilde kutunu üzerine yerleştirin.

Resmi kutuya yerleştirdikten sonra destekleme kâğıtları ile doldurun.

Abajur: Abajurlar temiz paketleme kâğıtları ile iç içe yerleştirilebilirler ve ayrı şekilde tutulabilirler. İpekten yapılmış abajurlar ayrıca paketlenebilir.

Çeşitli paketleme İpuçları: Şapka ve ayakkabı kutuları. Bunlar büyük kutuların içine yerleştirilebilecek küçük kutulardır. Aralarındaki küçük boşluklar destekleme kâğıtları ile doldurulabilir.

Oyuncaklar: oyuncaklar doğrudan büyük kutulara yerleştirir ve bantlanır.

Bağsız ayakkabılar: Bağsız ayakkabılar da doğrudan paketlenebilir ve bantlanır.

Kitaplar ve kasetler: Kitapları paketlemek için küçük kutular kullanılır.

Yanıcı Kutular: yanıcı kutular paketlenmez

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu